Informacje
 • Golonka lepsza niż schabowy. Sprawdź kalorie

  25-06-2015 19:15 "Kalorycznik"

  Ile kalorii ma schabowy, a ile golonka czy bigos?

  TVN Meteo Active

  Ile kalorii kryje się w 100 gramach typowych polskich dań, takich jak kotlet schabowy, golonka czy bigos? Na to nurtujące wielu z nas pytanie odpowiada w "Kaloryczniku" dietetyk Ewa Ceborska-Scheiterbauer.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  Schabowy, golonka, bigos... Ile to wszystko właściwie ma kalorii? Okazuje się, że niektóre dania całkiem sporo. Jednak niektóre pozycje można nazwać zdrowymi i każdy dietetyk z czystym sumieniem je poleci.

  Schabowy

  - Kotlet schabowy ma dość dużą kaloryczność, ponieważ w 100 gramach znajdziemy nawet 300 kalorii - wyjaśniała dietetyk Ewa Ceborska-Scheiterbauer. - Ponadto ma bardzo dużo cholesterolu - przestrzegła.

  Golonka

  - Mniej kalorycznym, ale również bardzo bogatym w energię daniem jest golonka, w 100 gramach której znajduje się około 200 kalorii - dodała dietetyk. Zauważyła jednak, że średniej wielkości golonka waży około 400 g, co daje w sumie 800 kcal na porcję. Trzeba też zwracać uwagę, by nie jeść golonki ze skórą.

  Bigos

  - Z typowych polskich dań bigos będzie najkorzystniejszy - w 100 gramach produktu znajduje się około 100 kcal - podkreśliła dietetyk. Podstawę bigosu stanowi poszatkowana kapusta, która jest jednym ze zdrowszych warzyw.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Co za bzdury Pani wygaduje!
  Od kiedy cholesterol jest "dla nas niekorzystny"?? Tosz to poglady z 1984 kiedy rozpetano niczym nie poparta batalie z tluszczem zakonczona epidemia otylosci i cukrzycy typu 2. Cholesterol jest czlowiekowi niezbedny i nasz organizm sam go produkuje. Tluszcz zwierzecy jest dobry- dlatego golonka zdrowsza i mniej kalowryczna od schabowego, bo schabowy jest panierowany (panierka jest niezdrowa). Pani "Dietetyk"polecam odswiezenie sobie troszke informacji, a nie wygadywanie bzdur wyczytanych dekady temu i niepopartych ZADNYMI badaniami lekarskimi. Jedzenie tluszczow pochodzenia zwierzecego (najlepiej smazonego na smalcu lub masle) jest korzystne dla naszego organizmu.
  Scisly /2015-06-26 10:18
 • To golonka w kapuście.
  Najzdrowsza jest golonka w kapuście.
  ~zxc /2015-06-26 08:13
 • Mały błąd
  schabowy 300 kalorii bigos 100 kcal. przecież 1kcal=1000 kalorii. to tak jak nie widzieć różnicy w dyskach 256. A czy to Giga czy mega. Poprawcie
  ~Slav /2015-06-26 06:30
 • Najlepsza golonka!!!
  Najlepsza jest golonka, a zwłaszcza jej rumiana skórka. Golonkę kupuje się głównie dla skóry. Ona jest najlepsza. Wszyscy co lubią golonki, to potwierdzą. A że kalorii na sporo, to już inna kwestia. Ale ten smak...
  ~Robson /2015-06-25 21:07

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...