Informacje
 • "Diety cud odchodzą do lamusa".
  Tu chodzi o metabolizm

  04-09-2015 17:29 Co jeść i jak ćwiczyć aby przyspieszyć metabolizm?

  Metabolizm

  pixabay / stevepb

  Czy wystarczy przejść na dietę, aby w krótkim czasie zacząć cieszyć się szczupłą sylwetką? Okazuje się, że w ten sposób możemy osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego. O znaczeniu metabolizmu w naszym życiu rozmawiają dietetyk Marta Tuczyńska oraz trener personalny Robert Madej.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  - Diety cud odchodzą do lamusa. Powinniśmy po prostu zdrowo się odżywiać - mówi dietetyk Marta Tuczyńska. Jak tłumaczy, restrykcyjna niskokaloryczna dieta może wywołać przybieranie na wadze. Odpowiedzialny za to jest rozpad białek i ubytek masy mięśniowej, a co za tym idzie spowolnienie metabolizmu.

  Prawidłowa dieta odchudzająca nie powinna oznaczać większej redukcji kalorycznej niż do 1000-1200 kcal i jednocześnie powinniśmy ograniczyć kaloryczność posiłków nie bardziej niż o 20-30 procent naszego zapotrzebowania.

  Nie rezygnuj z kolacji

  Wydłużanie czasu między posiłkami może być sygnałem dla organizmu do rozpoczęcia magazynowania tkanki tłuszczowej. Dlatego nie powinniśmy rezygnować z kolacji.

  Ponadto nasza dieta często jest uboga w błonnik, przez co nasz metabolizm spowalnia i powstają zaparcia. Błonnik wpływa na spalanie węglowodanów oraz tłuszczów.

  Ruch jest niezbędny

  Nie od dziś wiadomo, że brak ruchu spowalnia metabolizm. Aby utrzymać szczupłą sylwetkę, powinniśmy wykonywać jakikolwiek wysiłek fizyczny.

  - Najlepsze są ćwiczenia wielostawowe, które wymuszają pracę jak największej grupy mięśniowej - mówi Robert Madej, trener personalny. - Ćwicząc rano, dodatkowo podkręcamy metabolizm na cały dzień.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Bla bla bla
  wystarzy obliczyć sobie zapotrzebowabie kaloryczne Wiek waga wzrost płeć itp. i obciąć `120kcl i chudniemy dodoajemy `120 i tyjemy a najlepiej podzielić na B W i T na kg masy mięśniowej
  turn_on_the_thinking /2015-09-04 22:18

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...