TVN Meteo | Ciekawostki

Młody drzewiak wychylił głowę z torby matki. W nowojorskim zoo

TVN Meteo | Ciekawostki

Autor:
anw
Źródło:
Reuters

Drzewiak rudy, ssak z rodziny kangurowatych, zadebiutował w piątek w nowojorskim ogrodzie zoologicznym Bronx Zoo. Po raz pierwszy wysunął głowę z torby swojej matki. To pierwszy osobnik tego gatunku urodzony tamtejszym w zoo od 2008 roku.

W chwili narodzin drzewiaki rude (Dendrolagus matschiei ), ssaki należące do rodziny kangurowatych (Macropodidae), są wielkości paznokcia kciuka i od razu wpełzają przez futro matki do jej torby. Ciekawość zaczyna brać górę i drzewiak zaczął wychylać głowę z torby matki. Jednak dopiero po około siedmiu miesiącach od narodzin, jak trochę podrośnie, zacznie wychodzić, sam poznawać wybieg i powoli zacznie uczyć się samodzielnego życia. Jeszcze przez jakiś będzie karmiony przez matkę.

Młode, które widzimy na poniższych zdjęciach, to pierwszy osobnik tego gatunku urodzony w Bronx Zoo od 2008 roku. Do jego narodzin przyczynił się udział zoo w programie współpracy hodowlanej zarządzanym przez Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów.

Gatunek zagrożony wyginięciem

Drzewiak rudy jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem - podaje Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody (IUCN). Szacuje się, że na wolności pozostało mniej niż 2500 osobników. Kangur ten pochodzi z lasów półwyspu Huon w Papui Nowej Gwinei.

Drzewiaki są zwierzętami nadrzewnymi i żyją w koronach lasów górskich, zazwyczaj na wysokości powyżej 1220 metrów.

Autor:anw

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości