Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 20°C 9°C Pochmurno
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Prognoza na 16 dni: koniec wiosennego lata

  02-04-2017 15:45 Autorska prognoza Tomasza Wasilewskiego

  Do Polski przyjdzie ochłodzenie

  Shutterstock/TVN Meteo

  W niedzielę na południu i w centrum kraju było aż 25 stopni. W najbliższych dniach taka temperatura będzie tylko wspomnieniem.

  Afrykańskie powietrze, które napłynęło do Polski, teraz będzie wypierane przez chłodniejsze płynące z północy lub z zachodu. Ta zmiana cyrkulacji będzie spowodowana tym, że ważną rolę zacznie odgrywać wyż Azorski, który z Atlantyku sięgnie aż do naszej części Europy. Ten wyż powstał w zdecydowanie chłodniejszym powietrzu od tego, które było u nas w weekend. Nad Morzem Północnym, a więc blisko nas, utworzy się dodatkowe centrum tego wyżu, a to spowoduje, że bardzo ciepłe powietrze nie będzie już płynąć do Polski (patrz mapa).

  Na początku tygodnia ochłodzenie nie będzie jeszcze bardzo mocne, chociaż już nigdzie temperatura nie przekroczy 20 stopni. Na północy będzie "tylko" 12-13 st. C. Większy chłód odczujemy za kilka dni, bo wtedy napłynie druga fala chłodniejszego powietrza i będzie tylko ok. 10 stopni. Następnie, w czasie najbliższego weekendu, na południu na krótko może ocieplić się do 16-17 stopni, ale potem, czyli już przed świętami, czeka nas spore ochłodzenie. Z dzisiejszych danych wynika, że wtedy będzie maksymalnie ok. 10-11 st. C. Po tym oziębieniu temperatura ponownie zacznie rosnąć w czasie świąt.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Moje prywatne obserwacje pogodowe
  Wczorajszy moj komentarz pisalem pospiesznie i byl nieprzemyslany,bo kierowalem sie wylacznie wykresem i opisem powyzej. Musze byc konsekwentny i miec swoje zdanie.Podtrzymuje to wszystko co pisalem w ub. tygodniu m.inn.o najblizszym weekendzie,ze to moze byc naprawde 'inny swiat'.Tu mialem na mysli pogode ponura, zimna, wietrzna,lokalnie deszcz ze sniegiem.Podtrzymuje to co pisalem na iinnych blogach o naplywie powietrza pochodzenia arktycznego.Od 10 kwietnia ocieplenie nawet 20 st C.Swieta Wielkanocne chlodne,bo tuz przed nimi temp. spadnie.
  ~Lech /2017-04-03 17:32
 • Pogodowy rollercoaster
  Już od 8 lub 10 lat taka nienormlana pogoda, niestabilna, w dół i w gorę jak na karuzeli. 20 lat temu pogoda była stabilniejsza, były łande lata ładne zimy.
  ~Joanna /2017-04-03 09:14
 • wyjątkowo nieudane prognozy
  Pana Wasilewskiego
  ~azs /2017-04-03 08:20
 • wielkanoc
  W ostatnich latach Wielkanoc to typowe święta zimowe ze śniegiem, a Boże Narodzenia jest znacznie cieplejsze
  ~ala /2017-04-02 17:40

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...