Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: przed nami nagły skok temperatury

  18-10-2020 12:29 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Pogoda na 16 dni

  Shutterstock/tvnmeteo.pl

  Za kilka dni do Polski napłynie ciepło z południa i może być aż 20 stopni. Zobacz, co w swojej długoterminowej prognozie na 16 dni ma dla nas prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

  W weekend wszyscy odczuliśmy zimne, arktyczne powietrze, które napłynęło do nas z północy kontynentu. Ta cyrkulacja powietrza utrzyma się jeszcze na początku tygodnia, ale później nastąpią zmiany, dzięki którym odczujemy duże ocieplenie. Jego przyczyną będzie między innymi niż, który w poniedziałek będzie znajdować się w pobliżu Wielkiej Brytanii i w kolejnych dniach ma pozostać w tamtej części Europy. Takie położenie niżu sprawi, że ciepłe powietrze będzie się przemieszczać z południa najpierw do państw Europy Zachodniej, a następnie do centrum kontynentu (patrz mapa).

  Początek tygodnia będzie jeszcze chłodny - na wschodzie Polski będzie poniżej 10 stopni Celsjusza, a na zachodzie 12-14 st. C Później, od środy, gdy do naszego kraju napłynie ciepłe powietrze, czeka nas duży skok temperatury i na południu oraz na zachodzie Polski może być aż 20 stopni. To duże ocieplenie będzie jednak krótkotrwałe i w czasie najbliższego weekendu ma być od 10 do 15 st. C, a w kolejnych dniach do 16 st. C. Większe ochłodzenie w całym kraju odczujemy na przełomie października i listopada - wtedy będzie przeważnie od 7-8 st. C na wschodzie do 11-12 st. C na zachodzie.

  Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...