Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 1°C 1°C 0°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 5 dni: miejscami tylko 7 stopni na termometrach

  16-10-2020 15:19 Pojawi się też deszcz, a w górach śnieg
  Prognozowane opady w najbliższych dniach Ventusky.com

  Najbliższe dni zapowiadają się dość chłodno - będą regiony, w których termometry pokażą maksymalnie 7 stopni Celsjusza. Oprócz tego niebo będzie przeważnie zachmurzone, może też padać deszcz, a wysoko w górach - śnieg.

  W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem deszczowego układu niżowego z centrum wędrującym znad Bałkanów w stronę Ukrainy. Tylko północ i północny zachód kraju znajdą się w zasięgu wyżu. Nad krajem nadal rozciąga się front atmosferyczny zasnuwający chmurami południe, wschód i centrum kraju. Z północy napływa nad Polskę chłodne powietrze polarne.

  Pogoda na 5 dni

  Sobota zapowiada się pochmurno z rozpogodzeniami na Pomorzu i zachodzie. Na południu, wschodzie i w centrum kraju okresami wystąpią opady deszczu do 1-10 litrów wody na metr kwadratowy, a wysoko w górach śniegu do 5-10 centymetrów. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 7 st. C na Górnym Śląsku i w centrum kraju do 11 st. C na Pomorzu Zachodnim. Północno-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Niedziela będzie pochmurna z przejaśnieniami i przemieszczającymi się od północy w głąb kraju przelotnymi opadami deszczu do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie od 7 st. C na Suwalszczyźnie, przez 9 st. C w centrum kraju, do 11 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach osiągnie do 50-70 kilometrów na godzinę, a w górach powieje z prędkością do 80-100 km/h.

  Pogoda w następnym tygodniu

  W poniedziałek na niebie pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie, tylko na północnym zachodzie kraju przejściowo duże z opadami deszczu do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. C na Podlasiu, przez 10 st. C w centrum kraju, do 12 st. C na Pomorzu Zachodnim. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami jego porywy mogą przybierać na sile.

  Na wtorek prognozuje się pochmurną aurę z większymi przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie od 10 st. C na Podlasiu, przez 12 st. C w centrum kraju, do 14 st. C na Śląsku. Słabo i umiarkowanie powieje z kierunków południowych.

  W środę należy spodziewać się umiarkowanego i dużego zachmurzenia, a na północy także słabych opadów deszczu do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie od 10 st. C na Suwalszczyźnie, przez 14 st. C w centrum kraju, do 17 st. C na Dolnym Śląsku. Z kierunków południowych powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...