Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 24°C 2°C Zachmurzenie małe
zwiń
Informacje
 • Wichura powaliła 300-letni dąb, ten spadł na dom. Nie żyje kobieta

  14-06-2020 14:43 W okolicach Lwowa doszło do załamania pogody
  Medikan zbliża się do Grecji. Na Zakhyntos pada ulewny deszcz Kontakt 24/Zbigi

  Z powodu silnej burzy wiele miejscowości w zachodnich regionach Ukrainy zostało pozbawionych dostaw energii elektrycznej. Żywioł przyniósł ze sobą potężne porywy wiatru. Trzystuletni dąb zawalił się na dom i śmiertelnie ranił młodą kobietę.

  W obwodzie lwowskim prawie 200 miejscowości zostało pozbawionych dostaw prądu. Wszystko z powodu potężnej burzy, która pojawiła się ostatniej doby. Żywioł powalił wiele drzew. Zalane zostały także autostrady, wejścia do budynków i piwnice.

  - Służby pracowały tu do późnej nocy. Prawie wszystkie drzewa i konary, które blokowały ruch pojazdów, zostały usunięte - powiedziała szefowa Działu Mieszkalnictwa i Infrastruktury w regionie.

  Zginęła kobieta

  We wsi Brzuchowice niedaleko od Lwowa na wiejski dom zawalił gigantyczny, trzystuletni dąb. W środku była 28-letnia kobieta. Zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

  - Miejsce tragedii jest położone w pobliżu opuszczonego sanatorium, w środku lasu. W pobliżu znajdują się ogromne drzewa. Władze wioski mówią, że rodzina kobiety nie mieszka tu na stałe, a tylko przyjeżdża tu, aby odpocząć w weekendy - mówiła reporterka lokalnych mediów Natalia Wołosacka.

  Według relacji Michaiła Iwancy, zastępcy naczelnika Państwowego Pogotowia Ratunkowego Obwodu Lwowskiego, w domu znajdował się także mężczyzna i dwoje dzieci. Im udało się ewakuować.

  - Kobieta nie miała czasu, żeby uciec. Gdy drzewo ją przygniotło, była na łóżku - opisał.

  Po zbadaniu okazało się, że drzewo było zdrowe, jednak nie wytrzymało naporu silnego wiatru o średniej prędkości niemal 110 kilometrów na godzinę.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...