Informacje
 • Spadł śnieg. Uwieczniacie powrót zimy

  14-04-2020 11:33 Materiały Reporterów 24
  Pogoda na środę 27.05 tvnmeteo.pl

  Wtorek niektórym upływa pod znakiem zimowej aury. Aura jest bardzo fotogeniczna, co pokazują Wasze materiały.

  Dziś kraj znalazł się w arktycznej masie powietrza. Praktycznie w każdym regionie kraju, oprócz Pomorza, teraz występują i występować będą przelotne opady deszczu. Po godzinie 11 miejscami padał też mokry śnieg - w Sulejowie i w Wieluniu. Na południu, od Przedgórza Sudeckiego, przez Beskid Żywiecki, po Tatry i Beskid Sądecki pada przelotny śnieg. Natężenie opadów jest słabe i umiarkowane, za to mocno wieje. Porywy dochodzą do 55 kilometrów na godzinę, a w górach nawet do 80-100 km/h.

  Wcześniej też sypało

  Po godzinie 9 opady śniegu występowały w Łodzi, na Przedgórzu Sudeckim, w Kotlinie Kłodzkiej, na Podhalu i w Tatrach. Z miejsc, w których sypnęło, wysyłacie nam swoje zdjęcia i filmy.

  JEŚLI ZAUWAŻYLIŚCIE COŚ CIEKAWEGO I CHCECIE SIĘ TYM Z NAMI PODZIELIĆ, ZAPRASZAMY NA KONTAKT 24

  Śnieg, wielkie ocieplenie, śnieg

  W nocy z poniedziałku na wtorek w Zakopanem spadło kilka centymetrów śniegu. Biały puch nie poleży długo, bo o ile termometry we wtorek rano wskazywały -1 stopień Celsjusza, o tyle -  według zapowiedzi synoptyków - w kolejnych dniach temperatura pod Tatrami wyraźnie wzrośnie. W czwartek i w piątek termometry pokażą tu do 17 st. C, ale w przyszłym tygodniu możliwe są ponownie opady śniegu.

  Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego przypominają, że z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa obowiązuje całkowity zakaz wstępu na wszystkie tatrzańskie szlaki turystyczne. Obowiązuje też zakaz przemieszczenia się w celach turystycznych, zakaz prowadzenia działalności hotelarskiej i wynajmu kwater.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....