Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -16°C -12°C -20°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Pochmurno, a miejscami mokro i wietrznie. Od niedzieli znowu niespokojnie

  12-02-2020 16:27 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  Nad Polską zalega jeszcze słabnący front atmosferyczny związany z niżem Sabina, zbliżają się do nas jednak kolejne opady. Prognozowany jest też silny wiatr z porywami dochodzącymi do około 100 kilometrów na godzinę. W weekend wróci nietypowo wysoka dla tej pory roku temperatura. Na termometrach zobaczymy do 13 stopni Celsjusza.

  W czwartek będzie pochmurno, ale wystąpią przejaśnienia i rozpogodzenia. W rejonie Zatoki Gdańskiej, na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie pojawią się słabe opady śniegu o sumie do 1 centymetra i śniegu z deszczem do 1 litra wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 5 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na Dolnym Śląsku.

  Wiatr będzie wiał umiarkowanie i okresami dość silnie. W porywach osiągnie prędkość do 60 kilometrów na godzinę. Silniejsze porywy przewidywane są na Wybrzeżu - 70 km/h. W górach powieje jeszcze mocniej, porywy osiągną maksymalną prędkość do 80-100 km/h. Wiatr będzie miał zachodni i południowo-zachodni kierunek.

  Mokro i ślisko

  Na piątek synoptycy prognozują pochmurną pogodę. Okresami będą występowały opady deszczu ze śniegiem do 5 l/mkw., a na Podlasiu i Mazurach mokrego śniegu do 5 cm. W tych regionach będzie ślisko. Tylko na Pomorzu dzień upłynie na ogół bez opadów. Temperatura wyniesie od 3 st. C na północnym wschodzie, przez 4 st. C w centrum, do 6 st. C na Śląsku. Powieje północno-zachodni, na ogół słaby i umiarkowany, wiatr. Na północy okresami należy spodziewać się dość silnego. W górach będzie wiał z największą siłą, rozpędzając się do 90 km/h.

  Pogoda na weekend

  Weekend rozpocznie się z dużym zachmurzeniem, możemy jednak liczyć na większe przejaśnienia. Termometry pokażą w sobotę od 4 st. C na Podlasiu, przez 6 st. C w centrum, do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 60 km/h.

  W niedzielę dostaniemy się pod wpływ "drugiej Sabiny", czyli niżu Uta. Dzień upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia. Od zachodu w głąb kraju będą postępować opady deszczu do 5-10 l/mkw. Najwięcej deszczu, do 20 l/mkw, spadnie w regionach zachodnich i północnych. W górach też powinniśmy spodziewać się opadów deszczu i deszczu ze śniegiem do 10 l/mkw. Temperatura wyniesie od 7 st. C na Suwalszczyźnie, przez 10 st. C w centrum, do 13 st. C na zachodzie. Wróci silniejszy wiatr. W porywach osiągnie prędkość do 80-100 km/h, a w górach powyżej 100 km/h. Będzie miał południowo-zachodni kierunek.

  Znów wietrznie

  W poniedziałek będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu do 5-10 l/mkw. Ponadto w górach wystąpią opady śniegu z deszczem i samego śniegu do 5-10 cm. Jedynie na północnym wschodzie obędzie się bez opadów. Na termometrach zobaczymy od 7 st. C na Podlasiu, przez 10 st. C w centrum, do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiał południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach rozpędzi się do 50-70 km/h, a w górach do ponad 100 km/h.

 • @borys wskazany jak najbardziej, w letnie miesiące pada najwięcej
  A przynajmniej taka jest średnia wieloletnia, największe opady mamy w lipcu. Rośliny, drzewa też rosną i deszcz jest potrzebny również latem bo uprawy nie kończą się latem. Lato powinno być odpowiednio mokre i ciepłe.
  ~Nick /2020-02-13 14:58
 • Więcej deszczu a najlepiej śniegu.
  A deszcz jest najbardziej potrzebny na wiosnę i wówczas powinno go padać jak najwięcej. Latem gdy zbiera się już plony deszcz już nie jest wskazany. Więc lato może jak najbardziej być suche, a na jesieni może znowu dużo padać.
  ~borys /2020-02-13 04:24
 • @Adam dokładnie, globalne ocieplenie i suche zimy dają o sobie znać
  Co roku mamy suszę, kiedyś co kilka lat. Wody w rzekach brakuje, a kiedyś wiosenne roztopy powodowały, że rzeki wylewały. Wszystko to wina globalnego ocieplenia, które jest niezaprzeczalnym faktem.
  ~Nick /2020-02-12 21:09
 • Więcej deszczu.
  No i dobrze. Niech pada. Jest sucho i woda jest bardzo potrzebna. Niech leje jak najdłużej i żeby lato było deszczowe.
  ~Adam /2020-02-12 18:49

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...