Informacje
 • Pogoda na pięć dni: w piątek ostatnie uderzenie ciepła. W Wigilię do sześciu stopni

  19-12-2019 16:18 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  W piątek czeka nas kulminacja ciepłej pogody, miejscami w regionach podgórskich temperatura może wynieść nawet 16 stopni. Z każdym kolejnym dniem zacznie się ochładzać, a w Wigilię lokalnie możliwe są opady deszczu ze śniegiem.

  W ciągu nadchodzącej doby Polska będzie pod wpływem rozległego układu niżowego z centrum nad Atlantykiem. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

  Możliwe nawet 16 stopni

  W piątek w całym kraju będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 13 st. C w centrum kraju, po 14 st. C na Dolnym Śląsku, a lokalnie w obszarach podgórskich możliwe jest nawet 16 st. C. Wiatr będzie południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny. W porywach osiągnie prędkość do 50-70 kilometrów na godzinę, w górach do 90-120 km/h.

  W sobotę będzie pochmurno, ale od zachodu w głąb kraju będą przemieszczać się opady deszczu bądź mżawki do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Jedynie na wschodzie nie powinno padać. Zacznie robić się też chłodniej. Na termometrach zobaczymy od 7 st. C na Żuławach i Suwalszczyźnie, przez 10 st. C w centrum kraju, po 11 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowo-wschodni, skręcający od zachodu na północno-zachodni. Powieje słabo i umiarkowanie, na wschodzie okresami będzie dość silny. W porywach rozpędzi się do 50-60 km/h.

  Z każdym dniem chłodniej

  Niedziela będzie pochmurna, choć możliwe są przejaśnienia. Na zachodzie nie powinno padać. W pozostałych regionach przewidywane są słabe opady deszczu lub mżawki do 5 l/mkw. Temperatura wyniesie od 6 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 7 st. C w centrum kraju, po 10 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje z kierunków zachodnich, będzie słaby i umiarkowany.

  Początek tygodnia będzie pochmurny, możliwe są słabe opady deszczu lub mżawki do 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 5 st. C na Suwalszczyźnie, przez 6 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie zachodni i północno-zachodni, umiarkowany i dość silny. W porywach powieje z prędkością do 60 km/h.

  Pogoda na Wigilię

  Wigilia zapowiada się pochmurnie. Miejscami prognozowane są słabe opady deszczu lub mżawki do 3 l/mkw., a na południowym wschodzie kraju - deszczu ze śniegiem. Temperatura wyniesie od 4 st. C na północnym wschodzie i w centrum kraju do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z kierunków zachodnich. Jedynie na zachodzie powinien wiać z południa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...