Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 15°C 20°C 9°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Nadchodzą dni z groźną pogodą. Zachowajcie ostrożność

  22-08-2019 17:10 Prognoza pogody na najbliższe pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni TVN24

  Będzie gorąco, burzowo, z ulewnym deszczem i porywistym wiatrem.

  W piątek powinno być pogodnie, tylko na południu kraju może wystąpić zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. W górach pojawią się przelotne opady deszczu do 5-20 litrów na metr kwadratowy i burze. Termometry wskażą od 24 stopni Celsjusza na Podlasiu, przez 26 st. C w centrum kraju, do 28 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr, południowo-wschodni i wschodni, powieje słabo i umiarkowanie, w burzach może być silny.

  Może popadać

  Sobota przyniesie zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu kraju będzie ono wzrastać do dużego z przelotnymi opadami deszczu rzędu 10-30 l/mkw. i burzami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 25 st. C na Suwalszczyźnie, przez 27 st. C w centrum kraju, do 28 st. C na zachodzie. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, powieje okresami dość silnie, a w burzach rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę.

  W niedzielę na niebie zaobserwujemy zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południu kraju może ono wzrastać do dużego z przelotnymi opadami deszczu do 10-30 litrów na metr kwadratowy. Może również zagrzmieć. Maksymalna temperatura wyniesie od 26 st. C na Suwalszczyźnie, przez 28 st. C w centrum kraju, do 30 st. C na południowym zachodzie. Ze wschodu i południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany okresami dość silny wiatr. W burzach może powiać silnie, do 90 km/h.

  Silny wiatr

  Wraz z poniedziałkiem nadjedzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południu i zachodzie kraju wzrastać może do dużego, z przelotnymi opadami deszczu do 10-40 l/mkw. i burzami z gradem. Na termometrach zobaczymy od 27 st. C na Suwalszczyźnie, 30 st. C w centrum kraju do 31 st. C na zachodzie. Wiatr, południowo-wschodni powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. W burzach osiągnie prędkość do 90 km/h.

  Na wtorek prognozowane jest zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Na północnym wschodzie kraju dzień upłynie bez opadów, a na pozostałym obszarze mogą wystąpić przelotne opady deszczu do 10-40 l/mkw. i burze z gradem. Na termometrach zobaczymy od 28 st. C na Suwalszczyźnie, przez 30 st. C w centrum kraju, do 32 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z południowego wschodu słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. W burzach będzie silny, do 90 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....