Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 15°C 2°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Utrudnienia pogodowe. Prognoza

  28-04-2019 17:00 Sprawdź, gdzie będą utrudnienia pogodowe
  Tomasz Wasilewski mówi o prognozie na najbliższe dni tvnmeteo.pl

  W najbliższych dniach pogoda nie wszędzie dopisze. Synoptycy przewidują utrudnienia, a będą to głównie opady deszczu, burze i porywisty wiatr.

  Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Karpat. Nad krajem przemieszcza się ciepły front atmosferyczny, za którym napływa ciepłe powietrze polarne. Jedynie południowa część kraju będzie znajdować się w strefie chłodnego frontu atmosferycznego, za którym napływa chłodne powietrze polarne.

  W poniedziałek na północy i północnym wschodzie kraju synoptycy nie przewidują opadów. Okresami na pozostałym obszarze Polski możemy spodziewać się opadów deszczu do 5-10 litrów na metr kwadratowy. Z kolei na południu spadnie do 25 litrów na metr kwadratowy i pojawią się burze. Północno-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach burzowych rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę.

  Zachmurzenie i opady

  We wtorek na południu i południowym wschodzie Polski pojawi się duże zachmurzenie z opadami deszczu do 5 litrów na metr kwadratowy.

  W środę na zachodzie i południu synoptycy prognozują okresowe opady deszczu do 5 litrów na metr kwadratowy.

  Czwartek na północnym wschodzie Polski zapowiada się bez opadów. Poza tym okresami spadnie do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy, a na południu możliwe są również burze. Zachodni i północno-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. W burzach wiatr będzie silny i rozpędzi się do 90 km/h.

  Deszcz i burze

  W piątek synoptycy prognozują przemieszczające się z zachodu na wschód opady deszczu do 10-30 litrów na metr kwadratowy i burze. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 60 km/h. W burzach wiatr będzie silniejszy i powieje w porywach do 90 km/h.

  Wietrzny weekend

  Okresami w sobotę możliwe są opady deszczu do 5-10 litrów na metr kwadratowy, a na północy burze. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południowego zachodu. Wiatr rozpędzi się w porywach do 60-80 km/h.

  Na zachodzie kraju niedziela zapowiada się bez opadów. Poza tym okresami możliwe są opady deszczu do 5-10 litrów na metr kwadratowy. Północno-zachodni, umiarkowany a okresami dość silny wiatr rozpędzi się w porywach do 70-80 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...