Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 16°C 11°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: 14 stopni, ale miejscami też śnieg. Silniejszy wiatr

  27-02-2019 06:20 Biomet będzie zróżnicowany
  Prognoza pogody na lany poniedziałek tvnmeteo.pl

  W środę na niebie pojawią się rozpogodzenia. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą maksymalnie do 14 stopni Celsjusza. Dzień upłynie pod znakiem silniejszego wiatru.

  W środę w większości kraju zachmurzy się, ale spodziewane są rozpogodzenia. Na południowym wschodzie może spaść śnieg, poniżej 1 centymetra. Na termometrach zobaczymy w najcieplejszym momencie od 5 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, przez 11 st. C w centrum kraju, do 14 st. C na Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wiatr, okresami dość silny, powieje z zachodu. Na północy Polski wiatr rozpędzi się w porywach do 60-70 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność względną powietrza synoptycy prognozują na wschodzie kraju, gdzie przekroczy 70 procent. W przeważającej części kraju odczujemy komfort termiczny, tam biomet okaże się korzystny. Na wschodnich krańcach Polski odczuwalny będzie chłód, a warunki biometeorologiczne staną się neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno z rozpogodzeniami. Temperatura dojdzie do 9 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, z zachodu. Ciśnienie spadnie, około południa osiągnie 1010 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Pogodnie. Na termometrach zobaczymy do 10 st. C. Z zachodu powieje umiarkowany wiatr, okresami dość silny, rozpędzi się w porywach do 70 km/h. Ciśnienie spadnie, około południa odnotujemy 1020 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Termometry nie przekroczy 12 st. C. Północno-zachodni wiatr powieje umiarkowanie, okresami dość silnie, w porywach z prędkością 50 km/h. Ciśnienie spadnie, około południa wyniesie 1013 hPa.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Temperatura w najcieplejszym momencie dojdzie do 13 st. C. Umiarkowany wiatr, okresami dość silny, powieje z zachodu. Ciśnienie spadnie, około południa barometry wskażą 1011 hPa.

  KRAKÓW

  Pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie 8 st. C. Z zachodu powieje umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. Ciśnienie spadnie, około południa odnotujemy 998 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....