Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 19°C 23°C 12°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Pożegnanie ze słońcem. Powrót chmur, deszczu i silniejszego wiatru

  07-11-2018 16:33 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Pożegnanie ze słońcem. Powrót chmur, deszczu i silniejszego wiatru

  Będzie pochmurno, pojawią się mgły

  Shutterstock

  Kończy się pogodowe rozpieszczanie, przypomni o sobie aura bardziej typowa dla listopada. Z każdym dniem będzie bardziej pochmurno i mglisto, w weekend pojawi się słaby deszcz. Może też mocniej powiać. Temperatura nie przekroczy 17 stopni Celsjusza.

  W czwartek niebo przysłoni się chmurami. W większości kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, ale miejscami może się zwiększać. Nad ranem pojawią się mgły i zamglenia. Termometry pokażą maksymalnie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 16 st. C w centrum kraju, do 17 st. w Małopolsce. Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany. Powieje głównie z południa, a na zachodzie kraju - z kierunku zachodniego.

  Mglisto i pochmurno

  Piątkowy poranek zapowiada się na mglisty. W ciągu dnia będzie pochmurno z przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 12 st. C na północy, przez 15 st. C w centrum, do 16 st. C na Podkarpaciu. Powieje z południowego wschodu, słabo i umiarkowanie.

  Powrót deszczu

  W sobotę wystąpi zachmurzenie duże, ale z przejaśnieniami. Na Pomorzu może spaść słaby deszcz. Temperatura maksymalna sięgnie 10 st. C na Suwalszczyźnie, 13 st. C w centrum kraju i 15 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z południowego wschodu, przeważnie słabo i umiarkowanie, okresami może przybrać na sile.

  Wiatr może się rozpędzić

  Niedziela okaże się pochmurna i deszczowa. Spadnie 5-15 litrów na metr kwadratowy deszczu, a opady będą przemieszczać się od zachodu w głąb kraju. Termometry pokażą maksymalnie od 9 st. C na Podlasiu, przez 12 st. C w centrum, do 14 st. C na Podkarpaciu. Południowy wiatr okaże się przeważnie słaby i umiarkowany, ale okresami powieje silniej - w porywach rozpędzi się do 60 kilometrów na godzinę.

  Deszcz i mżawka

  Na początku następnego tygodnia chmury nie odpuszczą. W poniedziałek na północy kraju spadnie słaby deszcz lub mżawka. Opady nie będą większe niż 5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 st. C na Podlasiu, przez 14 st. C w centrum, do 17 st. C na Podkarpaciu. Powieje z południa, głównie słabo i umiarkowanie. Okresami wiatr okaże się silniejszy i w porywach może rozpędzić się do 60 km/h.

 • smogograd
  czakam na wiatr - niech przegoni smog
  ~akuku /2018-11-08 08:02
 • pogoda
  Pewnie...albo pełna lampa i wiatr ze wschodu albo leje i wieje - żadnych pośrednich klimatów.
  johnny75 /2018-11-07 19:50

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....