Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 1°C 1°C 0°C Przelotne opady śniegu
zwiń
Informacje
 • Grad po kolana. Krajobraz po burzy

  25-07-2018 09:13 Podtopienia i lawiny błotne w stanie Kolorado

  Gwałtowna burza nawiedziła w weekend stan Kolorado. Napadało tak dużo gradu, że mieszkańcy musieli użyć łopat do jego odgarnięcia. Jedną z autostrad pokryła gruba warstwa błota grubości 90 centymetrów.

  W poniedziałek po intensywnych opadach gradu mieszkańcy południowej części Kolorado musieli użyć łopat, żeby odgarnąć go z ulic. Jak podała amerykańska Narodowa Służba Pogodowa w weekend region ten nawiedziła silna burza. Towarzyszyły jej ulewne deszcze i grad.

  Lawiny błotne i odwołane loty

  Intensywne opady deszczu spowodowały, że ulice w stanie Kolorado zamieniły się w rwące potoki. Wiele obszarów zostało podtopionych. Powódź spowodowała, że ​​władze miasta Manitou Springs City, położonego około 130 kilometrów na południowy zachód od Denver - stolicy stanu - zamknęły biura i doradziły mieszkańcom ewakuację. Centrum ewakuacyjne zostało zlokalizowane w kościele.

  Jedna z autostrad w hrabstwie Teller, oddalona o 160 kilometrów na południowy zachód od Denver, była pokryta warstwą błota grubości 90 centymetrów. Biuro szeryfa hrabstwa El Paso napisało na Twitterze, że w niektórych obszarach stanu odnotowano lawiny błotne.

  W poniedziałek międzynarodowy port lotniczy w Denver wstrzymał w godzinach popołudniowych loty z powodu trudnych warunków pogodowych.

  Ulewne deszcze

  - Ziemia była rozmoknięta od deszczu jeszcze z poprzednich opadów - komentował sytuację pogodową w Kolorado Michael Guy, meteorolog z CNN. Dodał, że suma opadów dla tego regionu wyniosła od 25 do 75 litrów na metr kwadratowy. To więcej niż przeciętne opady deszczu o tej porze roku w południowym Kolorado.

  Według amerykańskiej Narodowej Służby Pogodowej burze mogą występować przez najbliższy tydzień - najprawdopodobniej w środę, czwartek i sobotę. Towarzyszyć im mogą ulewne deszcze, grad i podmuchy wiatru osiągające 72 kilometry na godzinę.
 • Armagdon
  Tylko takie określenie przychodzi mi na myśl widząc co dzieje sięostatnimi czsy na świecie.
  ~kris /2018-07-25 09:21

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...