Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 5°C 12°C 3°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: chłodny dzień z przelotnym deszczem

  25-06-2018 06:30 Odczujemy chłód i wilgoć
  Prognoza pogody na dziś TVN24

  Początek tygodnia przyniesie przelotne opady deszczu w całej Polsce. Gdzieniegdzie możliwe są też burze. Miejscami temperatura nie przekroczy 15 stopni Celsjusza.

  W całym kraju możemy spodziewać się zachmurzenia. Spadnie deszcz od 5 do 15 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni. Synoptycy nie wykluczają też burz. Na termometrach zobaczymy od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 19 st. C w centrum kraju, po 23 st. C na Ziemi Lubuskiej. Powieje zachodni i północno-zachodni wiatr, który będzie słaby i umiarkowany. Chwilami powieje mocniej. W burzach wiatr może być silny.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza w poniedziałek będzie zróżnicowana. Największa okaże się na północnym wschodzie oraz południowym wschodzie - tam wyniesie powyżej 80 procent. Jedynie w regionach centralnych, w Wielkopolsce oraz na Pomorzu Zachodnim i części województwa lubuskiego wyniesie poniżej 70 procent. Wszędzie odczujemy chłód i wilgoć, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Synoptycy prognozują zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, może spaść przelotny deszcz. Termometry pokażą do 18 st. C. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie rośnie, w Warszawie około południa barometry pokażą 1004 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, może spaść przelotny deszcz. Termometry wskażą maksymalnie do 18 st. C. Wiatr północno-zachodni będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie lekko rośnie, około południa barometry wskażą do 1016 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, niewykluczony jest przelotny deszcz. Na termometrach mieszkańcy Poznania wskażą do 21 st. C. Północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. Ciśnienie rośnie, około południa 1007 hPa, lekko rośnie.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże. Temperatura wzrośnie do 22 st. C. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. Ciśnienie lekko rośnie, około południa barometry pokażą 1004 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Spadnie przelotny deszcz, niewykluczone są też burze. Termometry wskażą do 20 st. C. Wiatr powieje z zachodu, przeważnie będzie słaby i umiarkowany, ale chwilami może być silniejszy. Ciśnienie lekko rośnie, około południa wyniesie 991 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...