Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -4°C -3°C -12°C Przelotne opady śniegu
zwiń
Informacje
 • Upał wraca. Znów będzie 35 stopni

  07-08-2017 08:27 Szykujmy się na kilka upalnych dni

  Fala upałów nadciąga do Polski

  PAP/EPA/ Villar Lopez

  - Ciepło jest już w drodze i dotrze do Polski lada dzień - zapowiada Tomasz Wasilewski. Przed nami kilka dni z naprawdę wysokimi temperaturami.

  O pogodzie w Polsce decydują dziś dwa czynniki: front na południowym wschodzie Polski oraz wyż, dzięki któremu niebawem w naszym kraju ponownie pojawią się wysokie temperatury. Prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski tłumaczy, kiedy przyjdą upały i jak długo z nami pozostaną.

  Deszcz na południu

  - Front, który przynosi opady na południowym wschodzie kraju, ma kilka odcinków: [odcinek] nad południowym wschodem Polski jest cieplejszy, a nad Białorusią, Ukrainą i Rosją jest chłodniejszy. To właśnie w jego strefie mamy opady deszczu - informuje Tomasz Wasilewski. I dodaje: - Ten front będzie się przemieszczał.

  Wraz z przemieszczaniem się wspomnianego frontu coraz bardziej na południowy wschód, nad Słowację i Ukrainę, o temperaturach w Polsce będzie decydował wyż. To dzięki niemu niemal w całej Polsce jest pogodnie.

  - Tutaj, nad Polską, mamy wyż, który zapewnia i będzie zapewniał nam świetną pogodę, słoneczną i bezwietrzną. To dzięki niemu Bałtyk jest spokojny - poinformował Tomasz Wasilewski.

  Nadchodzą upały

  Wyż już od wtorku będzie niepodzielnie niepodzielnie panował nad Polską. Stan ten utrzyma się przez kilka dni: na południu dłużej, a w północnej i w środkowej Polsce nieco krócej.

  - Ten wyż zaprasza gorące powietrze do nas. Ono na razie jest spory kawałek od nas, ale już tutaj z południowego zachodu będzie się przedzierać w naszą stronę i dlatego za dwa dni będzie 30 stopni - stwierdza Tomasz Wasilewski.

  W miarę, jak front przemieści się coraz bardziej na południe, w Polsce utrzyma się wyż, dzięki któremu ponownie zagoszczą u nas naprawdę wysokie temperatury.

  - Niewykluczone, że temperatura wzrośnie nawet do 35 stopni Celsjusza w południowej części kraju - to jest prognoza na środę i czwartek - stwierdza. - Ciepło jest już w drodze i dotrze do Polski lada dzień.

  A jak długo potrwa ta fala upałów? Tomasz Wasilewski precyzuje:

  - Na południu to będą cztery upalne dni, natomiast w reszcie kraju to będą dwa, dwa i pół dnia.

  SPRAWDŹ TAKŻE PROGNOZĘ NA 16 DNI:

 • Lato spadaj już
  Ja już widzę zbliżającą się jesień,żółte liście zaczynają z drzew się sypać.Bardzo dobrze,nie cierpię lata!
  ~piko /2017-08-07 11:00
 • Oczywiście upał w tygodniu a w weekend zimno.
  Świetnie. Normalnie aż się gęba cieszy na myśl, że człowiek w robocie w tym czasie zamiast nad jeziorem. A weekend zimny, wrrrr :/
  ~Dario /2017-08-07 09:42

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...