Informacje
 • Mroźny, ale słoneczny dzień. Gdzie było najzimniej?

  13-12-2016 17:33 W Tatrach pełnia zimy

  Na Kasprowym Wierchu była piękna pogoda

  TVN24

  Co przyniosło ochłodzenie? Oprócz niższej temperatury, także piękną, słoneczną pogodę. Jaka była dziś temperatura w różnych miejscach kraju?

  Noc i poranek były miejscami bardzo mroźne. Na Kasprowym Wierchu w nocy, temperatura spadła aż do -18 st. C, a w Zakopanem do - 13 st. C. O poranku -10 st. C było w Kielcach, Katowicach i Jeleniej Górze. Minimalna temperatura w Warszawie wyniosła -7 st. C. Na Wybrzeżu było najcieplej, ok. -2 st. C.

  Zima w Tatrach

  Na Kasprowym Wierchu w ciągu dnia było -12 st. C. Panowały idealne warunki na wycieczkę kolejką i podziwianie widoków na górze. Powietrze było przejrzyste, było bezchmurnie i słonecznie.

  W Tatrach trwa zima w pełni, jest dużo śniegu, wiele szlaków jest zasypanych. Turyści powinni bardzo uważać, TOPR ostrzega, że wydano drugi stopień zagrożenia lawinowego. Bez doświadczenia i dobrego sprzętu lepiej nie wybierać się na wycieczki. Dobrym rozwiązaniem jest wjechanie i zjechanie kolejką.

  Skąd taka zmiana pogody?

  Do Polski napłynął wyż z bezchmurną, słoneczną pogodą. Wraz z nim napłynęło do Polski arktyczne powietrze, które spowodowało duży spadek temperatury. Duża część Europy jest pod wpływem tej zimnej masy powietrza. Bardzo zimno było w Finlandii, -24 st. C, w Moskwie, -17 st. C i na Węgrzech, -11 st. C.

  Cieplejszy epizod

  Niż znajdujący się niedaleko Wielkiej Brytanii spowoduje, że do naszego kraju w środę napłynie trochę cieplejszego powietrza. Wystąpią opady śniegu, bądź marznące opady deszczu. Temperatura powietrza wzrośnie do kilku stopni powyżej zera.

  Niestety, podąża do nas kolejne porcja chłodu z północy. W drugiej połowie tygodnia znowu zrobi się zimno i mroźno.

 • Ble ble
  Idzie ta zima i dojść nie może coś nie tak.
  ~szabi /2016-12-13 18:13

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...