Informacje
 • Stracił kontrolę i utył. Odzyskał ją, zrzucając ponad 15 kg w 8 tygodni

  15-12-2015 15:23 "Czas na zmiany - Brzezińscy trenują"

  Rafał Burski, bohater najnowszego odcinka, w 8 tygodni zrzucił ponad 15 kg

  - Zdecydowałem się zgłosić, aby zmienić coś w swoim życiu - przyznał Rafał Burski, mąż i ojciec dwóch synów. - Nigdy nie byłem osobą szczupłą, ale chyba tycie wymknęło mi się spod kontroli - dodał.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  Rafał Burski, bohater najnowszego odcinka "Czas na zmiany - Brzezińscy trenują" przyznaje, że nigdy nie należał do szczupłych osób. - Zawsze był otyły - przyznała jego żona na początku przemiany pod okiem trenerskiego duetu. Ojciec dwójki synów, spędzający 8 godzin dziennie przed komputerem, w pewnym momencie swojego życia zrozumiał jednak, że jest z nim źle.

  Ciało poza kontrolą

  - Wymknęło mi się to spod kontroli - przyznał w programie. Osiągnął wagę 133,6 kg, "hodując" warstwę czystej tkanki tłuszczowej ważącej w sumie 59,3 kg. Jego obwód wynosił 125 cm w talii i 135 cm w pasie.

  Ponieważ Burski nigdy nie trenował, Joanna i Dariusz Brzezińscy skupili się na podstawach, mających na celu wykształcenie w nim kondycji fizycznej. Zarekomendowali, aby zanim kupi karnet na siłownię, 5-6 razy w tygodniu dzień zaczynał pedałując przez pół godziny na rowerze i 3 razy w tygodniu korzystał z gym-stick'a.

  Zobacz, jakie ćwiczenia zalecił Dariusz Brzeziński

  Dieta na sukces

  Ale wysiłek fizyczny to tylko 20 proc. sukcesu. W 80 proc. udaje się go osiągnąć dzięki dobrze zbilansowanej diecie. Burski na śniadanie jadł 2 jajka sadzone z ogórkiem, pomidorem i 60 g płatków owsianych z żurawiną.

  Na kolejne 3 posiłki przygotowywał pulpety z indyka zrobione z ważącej 100 g piersi i 50 g ciecierzycy w ostrym sosie pomidorowym z 60 g ryżu basmanti, z warzywami i łyżką oleju lnianego.

  Piątym, ostatnim, posiłkiem, była sałatka z pomidora, cykorii, sałaty lodowej, ciecierzycy z prażonymi pestkami dyni, polana 1 łyżką oliwy z oliwek z chili.

  Ciężka praca popłaca

  Pierwsze efekty widać było już po 2 tygodniach. Podczas kontroli okazało się, że waga wskazała 125 kg, a tkanka tłuszczowa waży 48 kg, choć ledwie 14 dni wcześniej było jej kilka kilo więcej. Zmniejszyły się również obwody do 128 cm w biodrach i 114 cm w talii. Jeszcze lepiej prezentowały się pomiary dokonane po dwóch miesiącach ciężkiej pracy bohatera programu "Czas na zmiany - Brzezińscy trenują". Burski stracił bowiem w sumie 15,7 kg z wagi całkowitej, w tym aż 23,5 kg tłuszczu, zmniejszając obwód pasa o 15 cm i 19 cm w talii.

  Zobacz cały odcinek programu "Czas na zmiany - Brzezińscy trenują"

 • brawo TY
  no i super - bardzo motywujące. powodzenia
  ~super /2015-12-15 17:44

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...