Informacje
 • Jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej

  15-09-2015 18:18 Sport zintegruje z innymi, nauczy koncentracji, zrelaksuje

  Jazda konna może być świetnym pomysłem dla lękliwego dziecka

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo Active

  Jak zachęcić dziecko do sportu? Warto pamiętać, że bierze ono przykład z najbliższych, czyli rodziców. Jeśli więc siedzimy na kanapie i naszą aktywnością jest naciskanie guzików na pilocie do telewizora, nie dziwmy się, że nasza pociecha niechętnie się rusza.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?
  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW!

  Informacje, jakie podaje Światowa Organizacja Zdrowia, są zatrważające - coraz więcej dzieci ma nadwagę. Aż 29 proc. polskich 11-latków ma nadprogramowe kilogramy. Sytuacja u ich o 2 lata starszych kolegów również nie jest ciekawa. Jak z tym zjawiskiem walczyć?

  Rola: aktywny rodzic

  Można na różne sposoby; rząd wprowadził zakaz sprzedaży tuczących przekąsek w szkolnych sklepikach i zmienił zasady, na jakich działa zwolnienie z lekcji wychowania fizycznego. Ale jak powinni postępować rodzice?

  Najlepszym sposobem na to, aby nie dopuścić do otyłości u własnego dziecka, jest nie tylko odpowiednie komponowanie jego posiłków, lecz także zachęcanie go do aktywności fizycznej.

  - Podstawowym źródłem modelowania zachowań u dziecka jest rodzic - podkreślała Małgorzata Ohme, psycholog. Zamiast więc chwytać za pilot od telewizora warto wyciągnąć rower i z własnym dzieckiem popedałować po okolicy.

  Sportowe rozwiązanie problemów

  Ohme zwróciła również uwagę, aby odpowiednio dziecko motywować i kierować, zwłaszcza jeśli ma ono skłonności do poddawania się, gdy z początku mu nic nie wychodzi i czuje się najgorsze w grupie. Jeśli nasza pociecha ma problem z integrowaniem się z innymi dziećmi, warto zachęcać ją do zajęć grupowych. Pomoże mu to uczyć się, jak nawiązywać nowe relacje i współpracować z innymi, co zaprocentuje w jego dorosłym życiu.

  - Dla dziecka lękliwego, z problemami, dobrym pomysłem będzie jazda konna. dziecku, które ma problemy z uwagą i koncentracją, można zaproponować wspinaczkę - dodała psycholog.

 • Jak zachęcić do aktywności?
  Zabrać dzieciakowi komputer i smartfona, dać gałę do ręki i pogonić na boisko.
  ~EaDo /2015-09-15 18:52

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...