Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 5°C 10°C 1°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na pięć dni: ani opady, ani burze nie odpuszczą

  18-05-2015 16:15 Nie wychodźcie z domu bez parasola

  Miejscami pojawią się przelotne opady deszczu i burze

  Shutterstock

  Przed nami pochmurne oraz deszczowe dni. Podczas nich lokalnie będą występować burze z gradobiciami i bardzo silnym wiatrem.

  Przelotne opadu deszczu, a nawet burze wystąpią we wtorek na terenie niemal całego kraju. Jedynie na południowym wschodzie będzie pogodnie. Pochmurną aurę zrekompensuje nam wysoka temperatura - spodziewamy się od 20 st. C na Pomorzu Zachodnim do 28 st. C na Rzeszowszczyźnie. Wiatr wiejący z południa i południowego zachodu rozpędzi się w porywach nawet do 80 km/h.

  W środę mocno powieje

  W środę wciąż będzie przelotnie padać, a burze z możliwym gradem dotrą tym razem na wschód i częściowo do centrum kraju. Najchłodniej będzie na Pomorzu, gdzie odnotujemy 16 st. C, natomiast powietrze najcieplejsze będzie na Rzeszowszczyźnie. Tam mają być 28 st. C. Powieje słabo i umiarkowanie z południa i południowego zachodu. Uwaga: burzowe porywy będą naprawdę silne - dojdą nawet do 90 km/h.

  W czwartek wciąż pochmurno

  W czwartek deszcz nas nie opuści. Przelotne opady wystąpią na terenie całego kraju, a na południowym wschodzie pojawią się również burze. Powietrze nieco się ochłodzi. Na Pomorzu będzie tylko 16 st. C. Słupki rtęci podskoczą maksymalnie do 23 st. C na Rzeszowszczyźnie. Będzie wiało słabo i umiarkowanie z północnego zachodu, jednak podczas burzy prędkość podmuchów wyniesie do 80 km/h.

  Odrobina słońca w piątek

  Tego dnia może przelotnie popadać w całej Polsce. Tylko mieszkańcy zachodnich województw będą mogli cieszyć się ładną pogodą. Termometry wskażą od 17 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiał północno-wschodni słaby i umiarkowany wiatr.

  Deszczowa sobota

  Weekend także rozpocznie się deszczowo. Popada, ale przelotnie. Temperatura wyniesie od 16 st. C na Pomorzu do 22 st. C na Podkarpaciu. Wiejący z zachodu wiatr będzie słaby i umiarkowany.

 • kocham deszcz
  Czekam na deszcz! Uwielbiam jak pada i wcale nie jestem pesymistką:)
  ~Aga /2015-05-19 12:20

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...