Informacje
 • Prognoza na dziś: zmarzniemy i zmokniemy. Prawie w całym kraju będzie padało

  05-04-2015 05:55 Termometry wskażą wartości rzędu 4-8 stopni Celsjusza

  Prawie w całej Polsce wystąpią przelotne opady deszczu i śniegu

  sxc.hu

  Pogoda w trakcie tegorocznych świąt wielkanocnych, niestety, będzie daleka od wiosennej. Nie dość, że zobaczymy niewiele błękitnego nieba, to dodatkowo zmokniemy - prawie w całej Polsce wystąpią przelotne opady, zarówno deszczu, jak i śniegu. Termometry wskażą wartości rzędu 4-8 st. C, a niekorzystny biomet przyprawi meteopatów o ból głowy.

  W całym kraju niebo będzie się chmurzyć. Poza tym niemal wszędzie popada. Z opadami muszą liczyć się mieszkańcy przede wszystkim Polski wschodniej. Może spaść deszcz, śnieg oraz deszcz ze śniegiem.

  Po mroźnej nocy i poranku, dzień również nie będzie najcieplejszy. Zaledwie 4 st. C prognozowane są w rejonie Suwałk i Olsztyna. Najwyższe wartości na termometrach odnotujemy z kolei na Nizinie Szczecińskiej (8 st. C).

  Wiatr będzie słaby i umiarkowany, ale synoptycy ostrzegają, że okresami może być silniejszy. W całej Polsce ciśnienie rośnie.

   

  Niekorzystny biomet i zimno

  Wilgotność powietrza będzie wysoka. Niemal w całym kraju przekroczy 90 procent. Jedynie na zachodzie będzie niższa.

  W Wielkanoc będzie nam zimno. Meteopaci mogą narzekać na pogodę, ponieważ biomet stanie się niekorzystny.

  Prognoza dla pięciu miast

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu i śniegu. Temperatura maksymalna: 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie w Gdańsku w południe 1017 hPa, rośnie.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu i śniegu. Temperatura maksymalna: 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 987 hPa, rośnie.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu i śniegu. Temperatura maksymalna: 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 1009 hPa, rośnie.

  WARSZAWA

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i śniegu. Temperatura maksymalna: 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie w południe 1004 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu, śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna: 7 st. C Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 1004 hPa, rośnie.

 • Poznań
  10:30 Słonecznie ale tylko 5 stopni
  ~ala /2015-04-05 11:11

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...