Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 23°C 26°C 18°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Nad większością ośrodków narciarskich w Alpach zbiorą się ciemne chmury

  03-04-2015 20:24 Prognoza pogody dla narciarzy

  Nie zabraknie na alpejskim horyzoncie ciemnych chmur zwiastujących opady deszczu czy śniegu

  Fot. PAP/EPA | Film: TVN Meteo

  Nie wszyscy miłośnicy zimowych sportów wypoczywający w alpejskich kurortach narciarskich będą w sobotę mieli szczęście do pogody. Synoptycy prognozują, że nad większością ośrodków zbiorą się ciemne chmury, zwiastujące opady deszczu, śniegu, albo jednego i drugiego naraz. Słońca doświadczą nieliczni.

  Warunki narciarskie w Szwajcarii nie będą doskonałe z powodu pochmurnej aury i prognozowanych przez meteorologów opadów deszczu. W takich warunkach szusować będą m.in. miłośnicy zimowych szaleństw wypoczywający w ośrodku Adelboden (1 st. C za dnia, -10 st. C w nocy), gdzie warstwa śniegu na górnej stacji sięgnie 100 cm, a na dolnej - zaledwie 15 cm.

  Miks słońca, deszczu i śniegu

  Warunki narciarskie we francuskich Alpach będą dość zróżnicowane - meteorolodzy prognozują, że miejscami spadnie deszcz, a miejscami śnieg. Niewykluczone są także miejsca, gdzie aura dopisze i niebo będzie w znikomym stopniu zachmurzone. Szansę na jazdę w słońcu mają turyści wypoczywający w ośrodku Val d'Isere (-3 st. C za dnia, -10 st. C w nocy), gdzie na górnej stacji warstwa śniegu sięgnie 195 cm, a na dolnej - 100 cm.

  Zróżnicowana aura

  Narciarze i zwolennicy snowboardu wypoczywający we Włoszech muszą liczyć się z tym, że nie wszędzie pogoda dopisze. Miejscami, jak prognozują meteorolodzy, spadnie śnieg lub deszcz oraz niewykluczone są mieszane opady. Chmury wisieć będą m.in. nad ośrodkiem Arabba Marmolada (4 st. C za dnia, -9 st. C w nocy), gdzie warstwa śniegu sięgnie 125 cm na górnej stacji i 38 st. C na dolnej, nie zwiastując jednak żadnych opadów.

  Śnieżnie i deszczowo

  Warunki narciarskie w Austrii zepsuje prognozowana pogoda - ma być pochmurno i bez szans na przejaśnienia. Zmokną prawie wszyscy. W niektórych zaś regionach popada śnieg. Prószyć będzie w ośrodku Kaprun (-2 st. C za dnia, -13 st. C w nocy), gdzie na górnej stacji warstwa śniegu sięgać będzie 390 cm, a na dolnej - 20 cm. Z kolei w Pitztal (7 st. C za dnia, -7 st. C w nocy), gdzie na górnej stacji warstwa puchu sięgnie 315 cm i 231 cm na dolnej stacji, synoptycy zapowiadają opady deszczu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...