Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 16°C 9°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Od piątku w Polsce aura się pogorszy. Deszczowo na pewno do wtorku

  19-09-2014 08:40 Specjalna prognoza pogody "Meteo News" na pięć dni dla Polski

  Pogorszenie pogody od piątku

  Kontakt Meteo/Casimirus

  W piątek aura nad Polską zacznie się psuć. Synoptycy prognozują przelotne opady deszczu, a nawet burze. Taka pogoda panować będzie na pewno jeszcze w przyszłym tygodniu.

  Wyż, który sprawiał, że w Polsce pogoda była typowo letnia, słabnie. Ośrodek niskiego ciśnienia zaczyna przemieszczać się w głąb kontynentu europejskiego i spowoduje, że aura w naszym kraju pogorszy się.

  W piątek pogorszenie pogody

  W piątek zaczną pojawiać się chmury nad naszym krajem, przede wszystkim nad północą, zachodem oraz lokalnie w centrum kraju. Na wschodzie Polski aura nie zmieni się, tam dalej niebo będzie pogodne.
  Termometry wskażą na wschodzie kraju od 20 st. C w Suwałkach do 24 st. C w Rzeszowie, w centralnych regionach 21 st. C, na północy od 21 st. C w Trójmieście do 23 st. C w Szczecinie, na zachodzie od 21 st. C w Zielonej Górze do 22 st. C w Gorzowie Wielkopolskim oraz na południu od 22 st. C w Katowicach do 23 st. C w Krakowie.

  Sobota deszczowa

  W sobotę prognozuje się przelotne opady deszczu oraz lokalne burze. Taka aura będzie w prawie całej Polsce, jedynie nad północnym zachodem zawiśnie bezchmurne niebo. Temperatura zawaha się od 18 st. C na Suwalszczyźnie, 20 st. C na Podkarpaciu, 21 st. C w centrum, 23 st. C na Ziemi Szczecińskiej do 24 st. C na Dolnym Śląsku.

  Niedziela deszczowo-burzowa

  W niedzielą deszczowo-burzowa aura będzie w całym kraju, jedynie na Suwalszczyźnie nie powinno padać. Meteorolodzy przewidują od 19 st. C na północnym wschodzie, 20 st. C na północnym zachodzie, 21 st. C w centrum, 22 st. C na Podkarpaciu do 23 st. C na Dolnym Śląsku.

  Na początku tygodnia aura się nie poprawi

  W poniedziałek prognozuje się przelotne opady deszczu, które na południu będą intensywne do 20 l/mkw. Termometry wskażą od 15 st. C na Suwalszczyźnie, 17 st. C w centrum do 18 st. C na Podkarpaciu.
  We wtorek aura w Polsce będzie pochmurna i mglista. Temperatura zawaha się od 14 st. C na Podlasiu, 16 st. C w centrum do 18 st. C na Dolnym Śląsku.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...