Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 9°C 1°C Częściowo słonecznie
zwiń
Informacje
 • Tornado zrównało kemping z ziemią

  25-07-2014 10:44 Drzewo przygniotło 38-lenie małżeństwo, ich syn jest w stanie krytycznym

  Aż 27 osób spośród 1300 gości na polu kempingowym zostało rannych po przejściu tornada przez część dwóch hrabstw w Wirginii, Northampton i Accomack. Uderzenia żywiołu nie przeżyły dwie osoby. Silny wiatr przewalił drzewo, miażdżąc małżeństwo i poważnie raniąc ich dziecko. - Niebo nagle zrobiło się ciemne - opowiadali świadkowie wichury, której towarzyszyło gradobicie bryłami lodu wielkości piłek golfowych.

  Przez Northampton i Accomack, dwa hrabstwa w Wirginii, w czwartek 24 lipca przeszło tornado. Skala zniszczeń i ludzkiej tragedii jest tym większa, że żywioł przeszedł przez popularne w sezonie letnim pole kempingowe "Cherrystone".

  Dziesiątki rannych i zmiażdżona para

  - Po przejściu tornada około 150-175 osób straciło dach nad głową. Ludzie ci zostali przetransportowani do schroniska w szkole w Northampton - podała Corrine Geller, rzeczniczka stanowej policji.

  Rzeczniczka podała również, że tornado raniło dziesiątki z przebywających na kempingu ponad 1300 osób. Dwie z nich nie przeżyły obrażeń. Poryw wiatru przewalił na przyczepę drzewo, miażdżąc przebywających w środku Lorda Balabata i Lolibeth Ortega, 38-letnie małżeństwo z New Jersey. Wraz z nimi był ich syn, 13-letni Scott, który trafił w stanie krytycznym do szpitala i walczy o życie.

  Tłumy na SOR

  Peter Glagola, dyrektor ds. kontaktów z mediami lokalnego Szpitala Riverside informował na Twitterze o dowożonych przez karetki pacjentach.

  Glagola podawał, w sumie pomocy medycznej potrzebowało 27 osób, w tym aż 11 dzieci. Jedna osoba trafiła prosto na salę operacyjną, a druga, w stanie krytycznym została przetransportowana do lepiej zaopatrzonej placówki.

  Czarne niebo i grad jak piłki golfowe

  Ludzie, którzy przeżyli czwartkowe tornado opowiadali, że tornado pojawiło się błyskawicznie. Jeden ze świadków przyznał, że od chwili usłyszenia komunikatu do nadejścia trąby nie zdążył nawet domknąć drzwi od przyczepy.

  - Niebo nagle zrobiło się ciemne, zaczęło mocno wiać i zaczął walić grad o średnicy piłek golfowych - opowiadali świadkowie.

 • RE
  Czekam Na Grad O Wielkości Piłki Lekarskiej W Krakowie.
  ~aa2 /2014-07-25 11:39

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...