Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 0°C 2°C -2°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Pogoda na Wielkanoc: ciepła, nieco mokra wiosna

  15-04-2014 15:07 Miejscami może przelotnie pokropić i zagrzmieć

  Prognoza pogody na święta: będzie ciepło i wiosennie

  Fot: TVN24/Shutterstock, Film: TVN24

  W nadchodzące święta nie będziemy skazani na siedzenie za stołami. Warto zaplanować wiosenne spacery, bo aura będzie sprzyjać temu, by spędzać czas na świeżym powietrzu. Opady mogą się pojawić, ale słabe i na krótko, a temperatury będą się wahać od 17 do 22 st. Celsjusza.

  - Na pewno będzie dużo cieplej niż teraz - zapowiada prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski. Zjawiska atmosferyczne również nie powinny dawać nam się we znaki. Jak wyjaśnia prezenter, jeśli w jakimś rejonie zacznie padać deszcz, potrwa to kilkanaście, najwyżej kilkadziesiąt minut.

  - Jeśli chodzi o opady, to one mają zdarzać się przede wszystkim na południu i na wschodzie kraju. Będą przelotne, na pewno nie popsują całych świąt - zapewnia Wasilewski.

  Nawet 22 st. C

  Wielka Sobota w całym kraju ma być dość pogodna, z niewielkim zachmurzeniem. Najchłodniej będzie na Pomorzu i Nizinie Szczecińskiej, a także na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Suwalszczyzna i Podlasie odnotują 20 st. C, a Mazowsze i Wielkopolska o jeden stopień więcej. Najwyższe wartości, 22 st. C, prognozowane są dla Dolnego Śląska i Małopolski.

  W niedzielę może zagrzmieć

  W Niedzielę Wielkanocną przeważy podobna, raczej pogodna aura. Jedynie na Podlasiu może przelotnie pokropić, a w południowych regionach trzeba się liczyć z burzami. Towarzyszące im opady będą intensywniejsze (10-20 l/mkw.), lokalnie z gradem. Podczas nich powieje też dość silny wiatr (w porywach osiągający prędkość 60-80 km/h).

  Temperatury utrzymają się na podobnym poziomie jak w sobotę, tylko miejscami minimalnie się obniżą. Najchłodniejsze Suwalszczyzna i Podlasie odnotują 18 st. C, a Pomorze i Nizina Szczecińska o jeden stopień więcej. Dolny Śląsk i Małopolska pozostaną najcieplejszymi regionami z temperaturami maksymalnymi 21 st. C. W Wielkopolsce, na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podlasiu termometry pokażą 20 st. C.

  Jeśli pokropi, to przelotnie

  Czy w Lany Poniedziałek możemy się spodziewać pogodowego dyngusa? Według obecnych modeli pogodowych trzeba się liczyć z lokalnymi opadami, ale przelotnymi i słabymi. Przeważać ma jednak dość pogodna aura.

 • jaka pogod w BYDGOSZCZY .
  jaka pogoda w święta będzie u mnie w mieście .?
  ~TomeK /2014-04-16 13:26
 • Nie czemu tylko DLACZEGO !
  Zostałeś urażony Warszawiaku ?
  ~patryk28091991 /2014-04-15 18:05
 • Pogoda
  Chyba Katowice są bardziej znaczące niż za przeproszeniem pisowski Rzeszów???
  ~rena /2014-04-15 17:58
 • czemu?
  Czemu drugie największe miasto w Polsce jest wymieniane na końcu?!!
  ~krakus /2014-04-15 15:34

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...