Informacje
 • Krokodyl zaatakował podczas imprezy urodzinowej

  25-08-2013 11:56 Tragedia w australijskim rezerwacie

  Plenerowa impreza nad rzeką Mary w australijskim Terytorium Północnym miała być radosnym sposobem uczczenia 30. urodzin. Szybko jednak zmieniła się w horror, kiedy dwaj biesiadnicy postanowili orzeźwić się, pływając w rzece. Jednego z nich wciągnął pod wodę krokodyl.

  24-latek i jego kolega postanowili popływać w rzece Mary podczas imprezy urodzinowej odbywajacej się w sobotę po południu na kempingu Mary River Wilderness Retreat, ok. 100 km na wschód od Darwin, stolicy regionu. Według lokalnej policji mężczyźni byli prawdopodobnie pod wpływem alkoholu.

  Widzieli atak z brzegu

  Podczas kąpieli nagle pojawił sie przy nich krokodyl, który na oczach pozostałych imprezowiczów wciągnął pod wodę jednego z pływaków. - Grupa stała na brzegu, a dwie osoby pływały. Reszta widziała, jak jedną z nich chwycił krokodyl - powiedział przedstawiciel lokalnych władz Jo Foley. - Są zrozpaczeni, to bardzo poruszające - zobaczyć cos takiego - dodał.

  Policjanci, ratownicy oraz funkcjonariusze służb leśnych rozpoczęła poszukiwania ciała 24-latka. Podczas nich zabito kilka krokodyli, które stanowiły zagrożenie dla grupy poszukiwawczej. Akcję trzeba było zawisić ze względu na zapadającą noc, ale w niedzielę rano ma zostać wznowiona.

  Ostrzegają, żeby unikać wody

  Otoczenie rzeki Mary jest znane z obecności krokodyli. Erin Bayard, pracownica parku Mary River Wilderness Retreat zaznacza, ze goście są informowani, żeby nie wchodzili do wody.

  - Ostrzegamy ich, żeby trzymali się w odległości 5 m. Krokodyle są tu na każdym szlaku żeglugowym i zwykle osiągają do 5 m długości. To tragiczne, co się stało, bardzo smutne - powiedziała.

 • Dywagacje
  Jeśli byli na dobrej bani , a przecież żeby się kąpać wieczorem z krokodylami to trzeba być mocno na bani , to nic im te krokodyle nie zrobiły bo one nienawidzą alkoholu i pijacy im nie smakują . Gorzej jesli to byli abstynenci , to nawet nie trzeba było ich szukać bo szkoda trudu .
  ~mmarekian /2013-08-26 10:13
 • Krokodyl
  No co? Głodne było zwierzątko!
  ~ala /2013-08-25 15:15

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...