Informacje
 • "Wisła Kraków wita". Wandale zniszczyli szlak do Morskiego Oka

  08-07-2013 13:53 Policja zastanawia się, jakie zarzuty postawić Małopolanom

  Zniszczenia na szlaku do Morskiego Oka

  Fot. Maciej Stasiński/tvn24

  - Czterech wandali wymalowało sprayem napisy na drodze do Morskiego Oka w Tatrach. Policja i straż Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) szacują straty – informuje Kazimierz Pietruch, rzecznik zakopiańskiej policji. Część napisów ma prawdopodobnie charakter antysemicki.

  Napisy pojawiły się w niedzielę na najpopularniejszym trakcie w Tatrach m.in. w okolicy Wodogrzmotów Mickiewicza i Włosienicy. Mężczyźni, którzy je zrobili, są, według policji, pseudokibicami Wisły Kraków. Nazwę tego właśnie zespołu wypisali w parku narodowym.

  Wandale z Krzeszowic

  Wandale byli obserwowani przez turystów, którzy zawiadomili funkcjonariuszy. - Sprawcy zostali już wylegitymowani. Są to mężczyźni w wieku od 22 do 34 lat. Pochodzą z Krzeszowic w Małopolsce. Po oszacowaniu strat zastanowimy się, jakie zarzuty im przedstawić – mówi Pietruch.

  Policja przesłuchuje świadków zdarzenia. Za uszkodzenie mienia pseudokibicom grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. - Szkody zostały wyrządzone w ścisłym rezerwacie przyrody i od oceny ich skali przez pracowników TPN będzie zależała treść zarzutu – dodaje Pietruch.

  Morskie Oko to najczęściej odwiedzane miejsce w Tatrach. Według szacunków TPN każdego roku traktem do tego tatrzańskiego jeziora wędruje około miliona turystów.

 • .....
  po prostu głupki
  ~FcD /2013-07-09 15:29
 • ...
  Armia Rydzyka na wakcjach hehe zaplecze PISu co obala rząd wandalizmem. Kocham góry i za takie znieważanie przyrody i tym samym wszystkich polaków rączki bym upier....ił. W singapurze za korupcję jest kara smierci i nie ma korupcji. Za takie numery kary sa adekwtne i "kiboli" brak.
  ~Ckm /2013-07-09 12:30
 • urwac łeb
  tych pseldo idiotów karac jak za komuny. ciężka robota z kóla u nogi w tatrach zeby debil odpracował to co zni9szczyl oczywiście zmazywanie tych napisow debilnego klubu bo jakas wisla śraków to liga podwurkowa nie zadni piłkarze a potem zepchnąc go np. z Krzyżnego albo z Giewontu dla publiki. Btak kary i nieuchronność tego ze zaplaci powoduje ze debile z klóbów robią co chcą.
  ~kozanostra /2013-07-09 10:25
 • niewiesz co to pole matole
  Jestem za tym żeby karać idiotów za takie incydenty ale nikogo nieupoważnia do tego żeby wszystkich oceniać na tym samym poziomie. Przypomnę inny incdent z przed kilkudziesięciu godzin z poznania
  ~g6k545 /2013-07-09 00:00
 • jak to centusie
  z racji tego ze ci ludzie mózgu nie mają i wyrok będzie dla nich powodem do dumy...to wręczyć szczotki i niech czyszczą...chyba nie będzie dla nich nic bardziej upokarzającego...
  ~bfd /2013-07-08 21:38

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...