Informacje
 • Łowca ścigał burzę piaskową i robił jej zdjęcia

  13-05-2012 08:58 Zobacz niezwykłą animację poklatkową amerykańskiego fotografa
  Łowca ścigał burzę piaskową i robił jej zdjęcia

  Burza piaskowa nad Arizoną, 9 maja 2012 roku

  Vimeo/Mike Olbinski

  "Najbardziej szalona rzecz, jaką w życiu widziałem" - tak Mike Olbinski, doświadczony łowca burz i fotograf, nazwał burzę piaskową, jaką udało mu się schwytać w środę 9 maja nad Arizoną. Podczas pościgu zrobił jej zdjęcia, które zmontował w zachwycający film poklatkowy. Zobaczcie sami!

  "Burzę miałem okazję oglądać trzy razy. Pierwszy raz, kiedy pojawiła się w pobliżu miasteczka Eloy" - czytamy na jego stronie internetowej. "Pojechałem naprzeciw niej, w kierunku drogi międzystanowej nr 10. Wtedy udało mi się zrobić jej pierwsze zdjęcia" - czytamy dalej.

  "Wprost nie mogłem się napatrzeć, jak wyglądała w towarzystwie przemierzających niebo chmur burzowych" - zachwyca się Olbinski.

  Niezwykła ściana kurzu

  Łowca burz, żeby ponownie spotkać się z wirującym piaskiem, zawrócił w kierunku miasteczka Queen Creek. Tam dosłownie zderzył się z gigantyczną ścianą kurzu, która opuszczała Arizonę i zmierzała do Phoenix.

  "Burza wyglądała niezwykle. To była zdecydowanie jedna z najbardziej szalonych rzeczy, jakie udało mi się zobaczyć w trakcie wszystkich moich polowań" - przyznaje.

  Nie dla wszystkich urokliwa

  Nie dla wszystkich mieszkańców Arizony środowa burza piaskowa miała tyle uroku, co dla łowcy burz. Kierowcy poruszający się po drogach Tucson zmagali się z widzialnością ograniczoną nawet do 20 m, a rodzina zamieszkująca w przyczepie w miasteczku Queen Creek musiała pożegnać się ze swoim domem, który nie wytrzymał naporu porywistego wiatru.

   

   

   

  May 9th, 2012 - Dust storms near Casa Grande and Phoenix from Mike Olbinski on Vimeo.

 • Fukushima powered storm
  kolejna fukushima powered burza w tym roku beda wieksze i potezniejsze burze napedzane zaronwo fukushima oraz aktywnoscia slonca
  ~dsdsddsd /2012-05-13 14:51
 • żywioły
  Na jednym z pierwszych ujęć fajnie jest widać, jak deszcz łączy się z piaskiem!!!.... Super!!! Hmm... tylko jak trzeba się nasprzątać po takiej burzy!........ Być sprzątaczem w mieście Phoenix - masakra!!!!................ ;)
  ~andzia /2012-05-13 10:02

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...