W jakim mieście mandaryn ogłasza, że kandydat do ożenku z księżniczką Turandot musi rozwiązać trzy zagadki?

Autor:
mw//az
Źródło:
Milionerzy TVN
Księżniczka Turandot i trzy zagadki w pytaniu z "Milionerów" za pięć tysięcy złotych
Księżniczka Turandot i trzy zagadki w pytaniu z "Milionerów" za pięć tysięcy złotych
Księżniczka Turandot i trzy zagadki w pytaniu z "Milionerów" za pięć tysięcy złotych

W Berlinie, w Londynie, w Pekinie czy w Waszyngtonie - w jakim mieście mandaryn ogłasza, że kandydat do ożenku z księżniczką Turandot będzie musiał rozwiązać trzy zagadki? Na to pytanie za pięć tysięcy złotych w programie "Milionerzy" odpowiadała pani Beata Damek.

W poniedziałek w "Milionerach" występowała pani Beata Damek z Bielska-Białej, która z zawodu jest projektantką graficzną, a zajmuje się identyfikacją wizualną. Jej alma mater jest Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku. Pani Beata w dwóch pierwszych pytaniach wykorzystała jedno z trzech kół ratunkowych - pytanie do publiczności.

Pytanie za pięć tysięcy złotych dotyczyło opery włoskiego kompozytora Giacoma Pucciniego.

Przed pałacem cesarskim w jakim mieście mandaryn ogłasza, że kandydat do ożenku z księżniczką Turandot będzie musiał rozwiązać trzy zagadki?

A: w Berlinie B: w Londynie C: w Pekinie D: w Waszyngtonie

Pani Beata na początku przyznała, że ani treść pytania, ani odpowiedzi nie kojarzą jej się z niczym. Zawodniczka zauważyła, że postać mandaryna sugeruje odpowiedź C. Po chwili namysłu zaznaczyła tę odpowiedź.

Księżniczka Turandot

"Turandot" to tytuł nieukończonej opery w trzech aktach Giacoma Pucciniego - opowieść o okrutnej księżniczce. Gdy do tytułowej bohaterki przybywają kandydaci do ożenku, Turandot zadaje im trzy zagadki. Jeżeli nie udzielą poprawnej odpowiedzi, zostają skazani na śmierć. Na początku opery mandaryn, chiński urzędnik, przed pałacem w Pekinie odczytuje poddanym edykt, w którym informuje o tym wyzwaniu. Zatem poprawną odpowiedzią jest C.

Autor:mw//az

Źródło: Milionerzy TVN

Pozostałe wiadomości