Który z Beatlesów na okładce albumu "Abbey Road" jest bosy? Pytanie z "Milionerów" za 125 tysięcy złotych

Autor:
mw//am
Źródło:
Milionerzy TVN
Który z Bitelsów na okładce albumu "Abbey Road" jest bosy? Pytanie z "Milionerów" za 125 tysięcy złotych
Który z Bitelsów na okładce albumu "Abbey Road" jest bosy? Pytanie z "Milionerów" za 125 tysięcy złotych
Który z Bitelsów na okładce albumu "Abbey Road" jest bosy? Pytanie z "Milionerów" za 125 tysięcy złotych

Który z Beatlesów na słynnym zdjęciu z okładki albumu "Abbey Road" jest bosy: Paul McCartney, Ringo Starr, John Lennon czy George Harrison? Na to pytanie za 125 tysięcy złotych w nowej odsłonie programu "Milionerzy" odpowiadał Marek Ryński z Warszawy.

Od 4 września na antenę TVN powrócili "Milionerzy". W nowych odcinkach uczestnicy mają szansę na wygraną w wysokości miliona złotych. By sięgnąć po główną nagrodę, muszą poprawnie odpowiedzieć na 12 pytań, które zada im Hubert Urbański. Do dyspozycji mają trzy koła ratunkowe: pół na pół, telefon do przyjaciela i pytanie do publiczności.

W poniedziałkowym odcinku "Milionerów" udział wziął pan Marek z Warszawy, który najszybciej poradził sobie z zadaniem eliminacyjnym. Zawodnik, choć ukończył stosunki międzynarodowe, pracuje w branży IT. Do pytania za 125 tysięcy złotych przystąpił, posiadając tylko jedno koło ratunkowe, telefon do przyjaciela. Pytanie dotyczyło wiedzy z zakresu popkultury.

Który z Beatlesów na słynnym zdjęciu z okładki albumu "Abbey Road" jest bosy? Odpowiedź

A: Paul McCartney B: Ringo Starr C: John Lennon D: George Harrison

Zdjęcie wykonane na przejściu dla pieszych stało się ikoną popkultury. Powstało w Londynie nieopodal studia nagraniowego zespołu The Beatles. Uwadze fanów nie umknął fakt, iż jeden z czterech muzyków nie miał na sobie butów. Był to Paul McCartney. Wokół tego faktu powstały teorie, a zagorzali fani doszukiwali się w tym ukrytego przekazu. Pytany przez dziennikarzy McCartney kilkukrotnie zaprzeczał, tłumacząc, że było mu po prostu gorąco i postanowił ściągnąć obuwie. Poprawną odpowiedzią jest zatem A.

Milionerzy. Dwa miliony do wygrania

Tegoroczna jesienna edycja "Milionerów" będzie składać się także z odcinków specjalnych. W ośmiu z nich zawodnicy standardowo powalczą o milion. Ci, którzy wygrają najwięcej, będą mieli szansę w dziewiątym, finałowym odcinku na wygranie dwóch milionów złotych. Nigdy wcześniej w historii polskich "Milionerów" nagroda nie była aż tak wysoka.

Autor:mw//am

Źródło: Milionerzy TVN

Pozostałe wiadomości