Kos wśród kos. Pytanie z "Milionerów" o gwarantowane tysiąc złotych

Autor:
mw
Źródło:
Milionerzy TVN
Kos wśród kos. Pytanie z "Milionerów" o gwarantowane tysiąc złotych
Kos wśród kos. Pytanie z "Milionerów" o gwarantowane tysiąc złotych
Kos wśród kos. Pytanie z "Milionerów" o gwarantowane tysiąc złotych

Kos wśród kos to: nauczycielka, pociotek drozda, ostrze na drzewcu czy rodzaj mierzei? Z tym pytaniem za tysiąc złotych w programie "Milionerzy" zmierzyła się pani Julia Kierys z Krakowa.

Zagadkowo brzmiące pytanie stanęło na drodze pani Julii do miliona złotych. Poprawna odpowiedź na nie gwarantowała zawodniczce wygraną w wysokości tysiąca złotych. Do dyspozycji pani Julii pozostawały trzy koła ratunkowe – pół na pół, telefon do przyjaciela i pytanie do publiczności.

Kos wśród kos.

A: nauczycielka B: pociotek drozda C: ostrze na drzewcu D: rodzaj mierzei

Pani Julia musiała wskazać, czy w pytaniu chodzi o kolokwializm, ptaka, narzędzie rolnicze czy zagadnienie geograficzne. Zawodniczka podejrzewała, że poprawną odpowiedzią jest B lub C. Postanowiła wykorzystać pierwsze koło ratunkowe – pół na pół. Po odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi, możliwościami, które jej pozostały, były B oraz C. Pani Julia zaryzykowała, stawiając na odpowiedź C. Niestety, nie była to dobra decyzja. Poprawną odpowiedzią jest B.

Kos wśród kos. O co chodzi

Kosą można potocznie określić wymagającego nauczyciela, a także narzędzie do ścinania trawy i zbóż. Kosa to także długi i cienki wał biegnący w morze. Jej przykładem jest Półwysep Helski. Jednak w pytaniu chodzi o wyraz "kos", a nim nazywamy ptaka spokrewnionego z drozdem.

Autor:mw

Źródło: Milionerzy TVN

Pozostałe wiadomości