Kto ma "w nazwie kość"? Pytanie w "Milionerach" za 10 tysięcy złotych

Źródło:
"Milionerzy" TVN
Pytanie w "Milionerach" o kość w nazwie
Pytanie w "Milionerach" o kość w nazwie
Milionerzy TVN
Pytanie w "Milionerach" o kość w nazwieMilionerzy TVN

Dżibutczyk, Gabończyk, Nigeryjczyk czy Iworyjczyk? Który z wymienionych ma w nazwie kość? Na to pytanie za 10 tysięcy złotych w "Milionerach" odpowiadała pani Żaneta Pać z Fajsławic na Lubelszczyźnie.

Pani Żaneta rozpoczęła swoją grę w "Milionerach" już we wtorkowym odcinku, zdobywając dwa tysiące złotych, zużywając przy tym dwa koła ratunkowe - pół na pół oraz pytanie do publiczności, do kolejnego odcinka przystąpiła z jedną możliwą pomocą - telefonem do przyjaciela.

Podczas środowego odcinka uczestniczka natrafiła m.in. na pytanie o genezę nazwy Kaplicy Sykstyńskiej. Pani Żaneta wykorzystała przy nim ostatnie koło ratunkowe. Przy pytaniu za 10 tysięcy złotych musiała się zdać tylko na siebie.

Który z wymienionych ma w nazwie kość?

A: Dżibutczyk B: Gabończyk C: Nigeryjczyk D: Iworyjczyk

Pani Żaneta nie znała odpowiedzi na powyższe pytanie i zdecydowała się zrezygnować z możliwości udzielenia odpowiedzi. Uczestniczka odeszła z programu z zebraną wcześniej sumą, czyli z pięcioma tysiącami złotych.

Wybrzeże Kości Słoniowej

Dżibutczyk jest z Dżibuti, Gabończyk z Gabonu, Nigeryjczyk z Nigerii, a Iworyjczyk jest mieszkańcem Wybrzeża Kości Słoniowej - po angielsku Ivory Coast (ivory - kość słoniowa). W pytaniu chodziło o mieszkańca państwa, które posiada kość w nazwie, zatem poprawną odpowiedzią było D: Iworyjczyk.

Autorka/Autor:paj//az

Źródło: "Milionerzy" TVN

Pozostałe wiadomości

Prezydent USA Donald Trump w pierwszą podróż zagraniczną uda się do Arabii Saudyjskiej, a także do Kataru i być może innych państw regionu. Jak stwierdził, wyboru dokonał ze względu na obietnicę saudyjskich inwestycji w Stanach Zjednoczonych.

To tam Trump pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Zdecydowały pieniądze

To tam Trump pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Zdecydowały pieniądze

Źródło:
PAP

Rok po likwidacji obowiązkowych zadań domowych sprawdzamy, jak ich brak odmienił szkolną rzeczywistość. Kto się cieszy, a kto buntuje? Pytamy też ministrę edukacji Barbarę Nowacką, czy było warto. Bo twardych danych na ten temat nie ma.

Szkoła bez zadań domowych. A w niej: kartkówki, projekty, zadania "doskonalące" i "wyzwania"

Szkoła bez zadań domowych. A w niej: kartkówki, projekty, zadania "doskonalące" i "wyzwania"

Źródło:
tvn24.pl