"Milionerzy". Co najbardziej przypomina pomnik sprzed ratusza w Szczebrzeszynie? 

Autor:
mkm
Źródło:
Milionerzy TVN
Milionerzy. Pytanie o pomnik w Szczebrzeszynie. Odpowiedź
Milionerzy. Pytanie o pomnik w Szczebrzeszynie. Odpowiedź
Pytanie w "Milionerach" o pomnik w Szczebrzeszynie za 125 tysięcy złotych

Co najbardziej przypomina pomnik sprzed ratusza w Szczebrzeszynie, nawiązujący do brzęczącego w trzcinie bohatera Jana Brzechwy? Na to pytanie odpowiadała pani Anna Szoc z Krakowa. Za poprawną odpowiedź mogła otrzymać 125 tysięcy złotych.

W poniedziałkowym odcinku swoją grę kontynuowała pani Anna Szoc. Udało się jej udzielić poprawnych odpowiedzi na osiem pytań, zużywając przy tym dwa z dostępnych trzech kół ratunkowych: pytanie do publiczności oraz pół na pół. Pani Anna usłyszała pytanie warte 125 tysięcy złotych, które dotyczyło pomnika w znanej polskiej miejscowości.

Co najbardziej przypomina pomnik sprzed ratusza w Szczebrzeszynie nawiązujący do brzęczącego w trzcinie bohatera Jana Brzechwy? 

A: chrząszcza B: pasikonika C: pszczołę D: trzmiela.

Pomnik chrząszcza w Szczebrzeszynie znajduje się na placu Tadeusza Kościuszki przed ratuszem. Dwumetrowy, odlany w brązie posąg, wbrew swojej nazwie, w rzeczywistości przypomina pasikonika, który gra na skrzypcach. Zatem poprawną odpowiedzią jest B.

Sam pomnik to nawiązanie do wiersza "Chrząszcz" Jana Brzechwy, zaczynającego się od słów "W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie...".

Autor:mkm

Źródło: Milionerzy TVN

Pozostałe wiadomości