Słynny izraelski szpieg na wolności

29 lipca 2015

Służby nie wybaczyły arcyzdrajcy. "Chcą mu dowalić"

Zwolniony w ubiegłym roku z więzienia zdrajca największych tajemnic służb USA zdołał wywołać kolejną eksplozję niechęci swoich byłych kolegów. Jonathan Pollard chce ograniczenia inwigilacji swojego życia, co było warunkiem wypuszczenia na wolność.

Jeden z największych zdrajców USA na wolności

Skazany w 1987 roku w USA na dożywocie za szpiegostwo na rzecz Izraela Jonathan Pollard został warunkowo zwolniony z więzienia po odbyciu 30 lat kary - poinformował w piątek izraelski premier Benjamin Netanjahu. Materiał "Faktów z zagranicy", oglądaj od poniedziałku do piątku w TVN24 Biznes i Świat o godz. 20.

Milion dolarów może czekać na jednego z największych zdrajców USA

Izraelskie władze przygotowały sumę około miliona dolarów dla wychodzącego niedługo z więzienia szpiega Jonathana Pollarda - twierdzi amerykański "Newsweek". Mężczyzna jest jednym z największych zdrajców w historii USA. Sprzedał Izraelowi masę tajnych dokumentów, które według śledczych, mogłyby wypełnić mały pokój od podłogi do sufitu. Więcej w "Faktach z zagranicy" w TVN24 BiŚ o godz. 20.00.

Producent "Pretty Woman" atomowym szpiegiem Izraela

Znany hollywoodzki producent i miliarder Arnon Milchan był agentem izraelskich służb specjalnych, zwerbowanym przez Szimona Peresa, i pomagał Izraelowi w budowie bomby atomowej - wynika z książki biograficznej, która ma się ukazać pod koniec lipca.

Szpieg z dożywociem wyjdzie na pogrzeb?

Premier Izraela Benjamin Netanjahu wystąpi do władz USA o czasowe zwolnienie izraelskiego szpiega Jonathana Pollarda, który odsiaduje wyrok w amerykańskim więzieniu. W niedzielę rano zmarł ojciec skazanego.

Izrael prosi Obamę o łaskę

Premier Izraela Benjamin Netanjahu poprosił Baracka Obamę o ułaskawienie dla skazanego na dożywocie za szpiegostwo amerykańskiego Żyda - podało we wtorek radio izraelskie. Jonathan Pollard od prawie 25 lat siedzi w więzieniu w USA.

Szpieg uratuje pokojowe negocjacje?

Wznowione na początku września izraelsko-palestyńskie rozmowy pokojowe wiszą na włosku. Powodem jest działalność budowlana w osiedlach żydowskich na Zachodnim Brzegu Jordanu. Pojawiło się jednak światełko w tunelu, bo jak poinformowała izraelska rozgłośnia radiowa, Tel Awiw jest gotowy przedłużyć moratorium. Nic jednak za darmo. Izrael chce ponoć za to zwolnienia przez Amerykanów szpiega Jonathana Pollarda.