Nowy rozkład na kolei

10 grudnia 2012

Kolejny dzień autobusy zamiast pociągów

Już czwarty dzień z rzędu w woj. śląskim zamiast 58 zapisanych w rozkładzie pociągów na trasy wyjadą autobusy. Podobnie jak dzień wcześniej, Koleje Śląskie zapowiedziały w czwartek wykonanie łącznie 454 kursów.

Niedziela bez 50 pociągów na Śląsku. 21 już się spóźniło

W niedzielę na tory woj. śląskiego nie wyjedzie 50 przewidzianych w rozkładzie pociągów Kolei Śląskich. Według deklaracji przewoźnika w miejsce odwołanych pociągów zapewniana jest komunikacja zastępcza. Rano pociągi jeździły bez poważniejszych opóźnień.

Złożył dymisję po chaosie na kolei. Jeszcze miesiąc będzie uzdrawiał sytuację

Śląscy radni PO zgodzili się, by marszałek województwa Adam Matusiewicz jeszcze przez miesiąc pełnił swoje obowiązki i starał się naprawić sytuację kolei w regionie. Marszałek wyjaśnił, że zdecydowano o wyborze jego następcy dopiero za miesiąc, by to on "ostatecznie wyczyścił sprawy związane z funkcjonowaniem kolei". - Nie zabraknie mi motywacji - zapewnił.

Koleje Śląskie tłumaczą się z porannych problemów: Dyspozytor wyszedł z pracy

Główną przyczyną problemów w transporcie kolejowym na Śląsku było opuszczenie stanowiska pracy przez jednego z kluczowych pracowników - poinformował Marek Worach, prezes Kolei Śląskich. Na tory nie wyjechało przez to początkowo aż 38 składów. Poniedziałek jest pierwszym dniem powszednim, w którym obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. W większości kraju na dworcach obyło się bez utrudnień.

Jest nowy rozkład. Rano na dworcach spokojnie

Od północy obowiązuje zmieniony rozkład jazdy pociągów w całym kraju. Pasażerów czekają m.in. likwidacje połączeń, nowe trasy czy zmiany w liczbie kursów. - Wszystko w porządku, nie notujemy żadnych zakłóceń ani poważniejszych awarii - zapewnił o poranku we "Wstajesz i weekend" rzecznik grupy PKP Łukasz Kurpiewski. I dodał, że informacje o zmianach od kilkunastu dni wiszą na dworcach, można je znaleźć także w internecie.