Koniec prezydentury Komorowskiego

5 sierpnia 2015

Kancelaria prezydenta Andrzeja Dudy złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez pracowników kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego. Poinformował o tym w środę rano prezydencki minister Andrzej Dera. Zawiadomienie ma związek ze stanem prezydenckiej willi w Klarysewie, który ujawniono niedawno w tzw. raporcie otwarcia w kancelarii.

- Czy to była kampania sfinansowana ze środków kampanijnych Platformy Obywatelskiej, czy z jakichś innych pieniędzy? Podejrzewam, że z jakichś innych pieniędzy - powiedział poseł PiS Mariusz Błaszczak o kampanii wizerunkowej premier Ewy Kopacz, prowadzonej pod hasłem "Słucham. Rozumiem. Pomagam".

Kuria warszawska będzie wyjaśniała sprawę wypowiedzi rektora warszawskiego kościoła sióstr wizytek ks. Aleksandra Seniuka podczas czwartkowej mszy w intencji Bronisława Komorowskiego. Kard. Kazimierz Nycz ma się spotkać z ks. Seniukiem - poinformował rzecznik archidiecezji warszawskiej.

W warszawskim kościele ss. wizytek odprawiono mszę św. w intencji Bronisława Komorowskiego i jego rodziny. Księża koncelebrujący mszę podziękowali mu za prezydenturę i przeprosili "za wiele niesprawiedliwości, także bardzo podłych", wypowiadanych "przez ludzi, których nazywamy ludźmi Kościoła". Ustępujący prezydent dziękował licznie przybyłym mieszkańcom, którzy po nabożeństwie owacyjnie żegnali go przed świątynią.

Prezydent USA Barack Obama w związku z kończącą się kadencją prezydenta Bronisława Komorowskiego w liście podziękował mu za osobiste przywództwo przy wspieraniu suwerennej i dostatniej Ukrainy - poinformowała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.