Andrzej Lepper nie żyje

Aktualizacja:

Szef Samoobrony, były wicepremier Andrzej Lepper nie żyje. Zmarł 5 sierpnia. Ciało ok. godz. 16.20 znalazł w łazience w siedzibie partii jego zięć. Lekarz wezwany na miejsce orzekł, że polityk popełnił samobójstwo. Jak poinformował w sobotę, 6 sierpnia rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie "ze wstępnych przesłuchań wynika, że przyczyną samobójstwa mogły być kłopoty finansowe". Andrzej Lepper miał 57 lat.

Prokuratura: przyczyną samobójstwa mogły być kłopoty finansowe (TVN24)
Prokuratura: przyczyną samobójstwa mogły być kłopoty finansowe (TVN24)TVN24

Andrzej Lepper ostatni raz widziany był w piątek o godz. 8.30. - Zgon nastąpił ok. 10 godzin przed rozpoczęciem oględzin, które miały miejsce o 22 - poinformował w sobotę Dariusz Ślepokura Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Wykluczył udział osób trzecich w zdarzeniu. Prokuratura ujawniła, że wstępne ustalenia mówią o samobójstwie z powodu problemów finansowych. Dotychczas nie odnaleziono ewentualnego listu pożegnalnego Leppera.

Warszawska Prokuratura Okręgowa prowadzi już czynności śledcze. Formalne wszczęcie postępowania w sprawie śmierci lidera Samoobrony zaplanowano na poniedziałek. Wtedy też odbędzie się sekcja zwłok, która ostatecznie wyjaśni jaka była przyczyna zgonu szefa Samoobrony.

Jak się zaczęła kariera polityczna Leppera? (TVN24)
Jak się zaczęła kariera polityczna Leppera? (TVN24)TVN24

JAK LEPPERA WSPOMINAJĄ RYWALE POLITYCZNI

Self-made man

Lepper był przez lata jedną z najbardziej znanych, ale i najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego życia publicznego. Podkreślano, że był self-made manem, który szybko się uczył, wspinając po szczeblach kariery. Zaczynał swą obecność w życiu publicznym jako przywódca rolniczych protestów. Wtedy zasłynął organizowaniem blokad dróg razem z rolnikami i wysypywaniem zboża na tory, z czego musiał się tłumaczyć przed wymiarem sprawiedliwości.

Andrzej Lepper i jego partia (TVN24)
Andrzej Lepper i jego partia (TVN24)TVN24

Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona założył w 1992 roku, a partię pod tą samą nazwą w 2000 roku. Lata działalności publicznej prowadzonej pod hasłem "oni już byli" skierowanym to polityków głównego nurtu w końcu zaprowadziło go na salony. Ale nawet po wejściu do Sejmu w 2001 roku i objęciu teki premiera nie uładził swojego awanturniczego charakteru.

Lepper u szczytu kariery (TVN24)
Lepper u szczytu kariery (TVN24)TVN24

WSPÓŁPRACOWNICY O SAMOBÓJSTWIE LEPPERA

Bokser, rolnik, polityk

Lepper miał 57 lat, był żonaty, miał syna i dwie córki. Był ministrem rolnictwa i rozwoju wsi oraz wicepremierem w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a następnie w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Andrzej Lepper

Urodził się w czerwcu 1954 roku. Ukończył technikum rolnicze, w młodości zawodowo uprawiał boks. Po szkole pracował w Stacji Hodowli Roślin w Górzynie, a także w PGR w Rzechcinie oraz Państwowym Ośrodku Hodowli Zarodowej w Kusicach. W latach 1977-1980 należał do PZPR.

Czterokrotnie kandydował na urząd prezydenta. Był posłem IV i V kadencji Sejmu. Ciążyło na nim kilka wyroków sądowych.

SYLWETKA ANDRZEJA LEPPERA

Pozostałe wiadomości

Prezydent USA Donald Trump w pierwszą podróż zagraniczną uda się do Arabii Saudyjskiej, a także do Kataru i być może innych państw regionu. Jak stwierdził, wyboru dokonał ze względu na obietnicę saudyjskich inwestycji w Stanach Zjednoczonych.

To tam Trump pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Zdecydowały pieniądze

To tam Trump pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Zdecydowały pieniądze

Źródło:
PAP

Rok po likwidacji obowiązkowych zadań domowych sprawdzamy, jak ich brak odmienił szkolną rzeczywistość. Kto się cieszy, a kto buntuje? Pytamy też ministrę edukacji Barbarę Nowacką, czy było warto. Bo twardych danych na ten temat nie ma.

Szkoła bez zadań domowych. A w niej: kartkówki, projekty, zadania "doskonalące" i "wyzwania"

Szkoła bez zadań domowych. A w niej: kartkówki, projekty, zadania "doskonalące" i "wyzwania"

Źródło:
tvn24.pl