Pomorze

"Mówili, że mają jakąś nieszczelność i toną". Barka z paliwem pod wodą

Pomorze

[object Object]
Barka błyskawicznie poszła na dnoUrząd Żeglugi Śródlądowej
wideo 2/4

Przy Nabrzeżu Miejskim w Gryfinie (Zachodniopomorskie) zatonęła barka z 600 litrami paliwa. - W tej chwili nie ma zagrożenia i nie ma wycieków, zbiorniki są szczelne, ale dla bezpieczeństwa są założone dookoła zapory - mówi mł. kpt. Tomasz Kubiak ze szczecińskiej straży pożarnej. Wszystko nagrały kamery monitoringu.

Barka zaczęła tonąć przed godziną drugą w nocy z wtorku na środę.

- Wezwanie nastąpiło od przebywających na tej barce pracowników, którzy zgłosili, że najprawdopodobniej mają jakąś nieszczelność i toną - poinformował mł. kpt. Tomasz Kubiak, rzecznik prasowy KW PSP w Szczecinie.

Dwóch członków załogi, którzy wezwali pomoc, ewakuowało się jeszcze przed przybyciem straży. Nikomu nic się nie stało.

- Po dojeździe na miejsce okazało się, że jedna z barek załadowana żwirem znajduje się już w dużej części pod wodą - przekazał Kubiak.

"Nie ma zagrożenia wycieku paliwa"

Jak przekazał nam Artur Chróściak, kierownik ds. bezpieczeństwa Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie, barka ma w zbiornikach 600 litrów paliwa.

Potwierdził to także Kubiak, który jednocześnie zaznaczył, że nie ma w tej chwili zagrożenia wycieku paliwa.

- Zbiorniki są szczelne, ale dla bezpieczeństwa i ochrony środowiska są założone dookoła zapory w celu ograniczenia ewentualnego wycieku - powiedział.

Chróściak przekazał, że przyczyny zatonięcia są badane. Jak przypuszczają służby, mogło dojść do rozszczelnienia kadłuba.

Urząd Żeglugi Śródlądowej nie wie, jak długo potrwa podnoszenie barki z wody i kiedy się zacznie. Jak tłumaczy Chróściak, jest to skomplikowany proces. Barka wypełniona jest bowiem 500 tonami piasku i muszą one zostać najpierw wyładowane. - Od armatora wiemy, że są prowadzone rozmowy z odpowiednimi firmami na temat wydobycia barki - przekazał nam przedstawiciel UŻŚ.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/gp / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości