TVN24 | Nowoczesne kampery na podróże małe i duże

Najciekawsze miejsca do odwiedzenia kamperem w Polsce

TVN24 | Nowoczesne kampery na podróże małe i duże

Źródło:
Volkswagen
VolkswagenKamper Volkswagen California 6.1

Wakacje na kołach, czyli podróżowanie kamperem, to coraz bardziej powszechna forma wypoczynku także w naszym kraju. Różne są przyczyny, dla których podejmujemy decyzję o ruszeniu w trasę takim pojazdem – znudzenie hotelowymi all inclusive, chęć spełnienia marzeń czy pragnienie poczucia wolności, jaką daje biwakowanie na kempingach.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY Z CYKLU NOWOCZESNE KAMPERY NA PODRÓŻE MAŁE I DUŻE >>>

Zanim jednak zdecydujemy się na wakacje w kamperze, warto zastanowić się, gdzie wybrać się, by z urlopu czerpać pełnymi garściami, a po powrocie do domu mieć wyłącznie dobre wspomnienia. Przedstawiamy kilka propozycji – są być może mniej oczywiste niż najbardziej popularne kierunki, ale oczywiście w kamperze ogranicza nas na dobrą sprawę wyłącznie zapas paliwa w baku… i długość naszego urlopu.  

Może kamperem nad jezioro?

Warmia i Mazury nazywane są Krainą Tysiąca Jezior, my jednak proponujemy podróż na zachód naszego kraju, do malowniczo położonego Łagowa w województwie lubuskim. Miejscowość ta jest znana na pewno wielu kinomanom, ponieważ właśnie tam, od wielu lat odbywa się najstarszy festiwal filmowy w Polsce. Nie tylko z tego powodu jednak warto odwiedzić położony na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego i zamieszkały przez ok. 1600 osób Łagów. Znajdują się w nim dwa jeziora – Trześniowskie i Łagowskie, a wokół rozciągają wspaniałe lasy, idealne na piesze wędrówki lub rowerowe przejażdżki. Jeśli szukamy miejsca, w którym odetchniemy od zgiełku największych ośrodków wypoczynkowych, Łagów może być idealnym wyborem.

Warto również zainteresować się wypoczynkiem nad jednym z najczystszych polskich jezior – Jeziorem Nyskim położonym w Dolinie Nysy Kłodzkiej. Ta przepiękna kraina oferuje wiele letnich atrakcji – regat żeglarskich, festiwali muzycznych, a Kotlina Kłodzka jest jedną z najbardziej urokliwych w naszym kraju i warto choć raz w życiu ją odwiedzić. Najlepiej kamperem oczywiście!

Twierdza Srebrna Góra – jedna z atrakcji Kotliny KłodzkiejShutterstock

Albo nad morze

Urlop nad polskim morzem to często – ze względu na pogodę – loteria i nigdy nie mamy pewności, czy nie spędzimy całego wyjazdu w pokoju hotelowym lub tak jak w naszym przypadku w naszym kamperze. Co prawda w tym roku lato jest dość łaskawe dla urlopowiczów, jednak właśnie ze względu na pogodową niepewność proponujemy miejsce, które obfituje nie tylko w atrakcje związane z plażowaniem.

Jest nim wyspa Wolin. Co ma do zaoferowania? Oczywiście piękne plaże, majestatyczne nadmorskie klify oraz park narodowy. Nawet oblegane Międzyzdroje czy Świnoujście mają sporo do zaoferowania i naszym zdaniem są miejscowościami wartymi zwiedzenia. A jeśli zapragniemy odpocząć od ich zgiełku? Warto chociażby wybrać się do Wapnicy, by ujrzeć z Piaskowej Góry jezioro Turkusowe lub zajrzeć do pokazowej zagrody żubrów w Wolińskim Parku Narodowym.

Dla lubiących górskie wędrówki

Z północy ponownie wracamy na południe, jednak tym razem odwiedzamy wschód naszego kraju. Być może nie będzie zbyt dużym zaskoczeniem, że to właśnie Bieszczady wybraliśmy jako jeden z kierunków, które warto rozważyć na podróż kamperem po Polsce. Zwłaszcza jesienią, gdy większość turystów opuszcza kwatery, a mniej popularne szlaki są często nieomal puste, warto tam właśnie wyjechać. Wszystkie odcienie żółci i czerwieni, którymi malują się te góry o tej porze roku, wynagradzają nawet najdłuższą podróż. Wracając, na przykład z Ustrzyk Górnych, warto zahaczyć o Sanok, miasto rodzinne malarza Zdzisława Beksińskiego, w którym znajduje się galeria z jego pracami.

Na dobrą sprawę nasza lista to tak naprawdę wierzchołek góry lodowej. Cztery miejsca z wielu, którą ogranicza tylko zapas paliwa w baku oraz dostępność bazy noclegowej przystosowanej dla kamperów. Warto o tym pamiętać, bo Polska ma stale powiększającą się i coraz lepszą infrastrukturę przystosowaną do podróżowania kamperem. To gdzie jedziemy na kolejny urlop?

Volkswagen - nowoczesne kampery na podróże małe i duże
Volkswagen - nowoczesne kampery na podróże małe i dużeMateriał pochodzi z serwisu sponsorowanego "Nowoczesne kampery na podróże małe i duże".

Źródło: Volkswagen

Źródło zdjęcia głównego: Volkswagen

Pozostałe wiadomości