Fundusze Europejskie dla biznesu
Serwis sponsorowany

Chcesz tworzyć innowacje w firmie? Skorzystaj z dotacji UE

Źródło:
materiał promocyjny

Biznes dla ludzi: jak zacząć tworzyć innowacje w firmie dzięki dotacjom z UE?

Polscy przedsiębiorcy prowadzący mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa dzięki środkom pieniężnym pochodzącym z dotacji unijnych mogą budować swoją konkurencyjność na rynku i wprowadzać innowacje. Na wsparcie mogą też liczyć startupy na wczesnym etapie rozwoju lub osoby, które dopiero mają pomysł na innowacyjny produkt lub usługę. Jak skorzystać ze wsparcia unijnego? Zapraszamy do lektury!

Tworzenie innowacji jest prostsze, niż się wydaje

Na co dzień można często spotkać się z mitem, że innowacją są rewolucyjne, epokowe pomysły, których wdrożenie poprzedza wiele lat badań. Wielu przedsiębiorców obawia się, że tworzenie innowacyjnych rozwiązań, usług czy produktów jest ponad ich siły. To błąd!

  • Po pierwsze, wprowadzanie innowacji nie jest zarezerwowane dla dużych, często międzynarodowych korporacji. Można je tworzyć także w małych, rodzinnych biznesach. Ponieważ innowacją jest nawet drobna, pozornie nieistotna zmiana, która jest czymś nowym w działalności firmy. Może to być na przykład zmiana receptury produktu czy opakowania!
  • Po drugie, do tworzenia innowacji w firmie nie potrzebujemy w ogóle działu badań! Dzięki dotacjom UE możemy je na przykład kupić od instytucji je przeprowadzających.

Warto także zdać sobie sprawę, że tworzenie innowacji jest naprawdę opłacalne - może się z nimi wiązać zmniejszenie kosztów produkcji albo ich lepsza jakość. To w oczywisty sposób może wpłynąć na konkurencyjność naszej firmy.

Chcesz tworzyć innowacje w firmie? Skorzystaj z dotacji UEmateriał promocyjny

Na jakie wsparcie mogę liczyć?

Przedsiębiorcy mogą skorzystać z kilku ścieżek, które umożliwią im otrzymanie dotacji na innowacje. Jedną z nich są nabory prowadzone w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki.

  • Jest on skierowany przede wszystkim do przedsiębiorstw. W zależności od naboru o dodatkowe środki mogą starać się mikro, małe i średnie lub duże podmioty. Czasem nabory kierowane są do konsorcjów przedsiębiorstw z innymi instytucjami - takimi jak ośrodki badawcze czy organizacje pozarządowe. Dzięki naborom Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki możemy uzyskać dofinansowanie między innymi na projekty badawczo-rozwojowe, rozwój technologii w naszej firmie czy nowe, innowacyjne produkty.

Warto pamiętać, że w ramach Funduszy Europejskich możemy skorzystać nie tylko z programów krajowych. Każde województwo w Polsce posiada swój własny, regionalny program.

  • Z nich również skorzystać mogą przedsiębiorstwa o różnej wielkości, w tym mikro, małe czy średnie, które chcą wdrażać innowacje na terenie danego województwa. Fundusze regionalne umożliwiają dofinansowanie projektów, które dobrze wpisują się w regionalne strategie poszczególnych województw, więc warto sprawdzić aktualne nabory dla poszczególnych województw.

Trzecią opcją, kierowaną do przedsiębiorstw oraz osób działających lub planujących rozpoczęcie działalności na terenie województw lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego lub mazowieckiego (z wyłączeniem Warszawy oraz 9 otaczających ją powiatów) są Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. W naborach organizowanych w jego ramach brać udział mogą różne podmioty, w tym osoby fizyczne czy mikro, małe oraz średnie przedsiębiorstwa. Ich celem jest wzrost konkurencyjności we wschodnich województwach Polski.

Właśnie w ramach Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej realizowany jest program Platformy startowe dla nowych pomysłów. Kto może z niego skorzystać? Osoby z innowacyjnym pomysłem na biznes lub grupy osób, które są na początku tworzenia innowacji. Chcące założyć i rozwijać biznes na terenie wschodnich województw, tj. warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz regionalnej części woj. mazowieckiego (bez Warszawy i 9 otaczających ją powiatów). Na tym pierwszym, najtrudniejszym etapie często krytyczne jest odpowiednie wsparcie rozwoju przedsięwzięcia – przekształcenia pomysłu w produkt (wyrób lub usługę). Program Platform startowych pomoże je zapewnić!

  • Tytułowe Platformy to przedsięwzięcia, w skład których wchodzą różnorodne organizacje i instytucje z otoczenia biznesu, uczelnie, ośrodki badawcze czy zewnętrzni eksperci.
  • Startup zostaje objęty kompleksowym pakietem usług na wszystkich etapach rozwoju pomysłu, tak zwanej inkubacji - aż do powstania produktu gotowego do zaprezentowania potencjalnym klientom.
  • W ramach Platform startowych startup otrzymuje szerokie, kompleksowe wsparcie. W jego skład wchodzą usługi podstawowe, na przykład udostępnienie przestrzeni biurowej, obsługa księgowa czy prawna, a także doradztwo w zakresie podatków i marketingu. Startup otrzymuje też wsparcie w postaci usług specjalistycznych - te mogą się różnić w zależności od branży, w której chce działać, etapu rozwoju pomysłu czy Platformy startowej, którą wybierzemy. Zakres usług specjalistycznych obejmuje na przykład wsparcie technologiczne, z zakresu analiz finansowych, budowania prototypu, czy testowania produktu.

Warto wiedzieć, że startupy z najbardziej innowacyjnymi i najlepiej rokującymi pomysłami mogą po zakończeniu inkubacji starać się o dotację w wysokości do 600 tysięcy złotych. Dzięki temu raczkujące przedsiębiorstwo zyskuje niezbędne środki na start i rozwój działalności.

Chcesz tworzyć innowacje w firmie? Skorzystaj z dotacji UEmateriał promocyjny

Jak jeszcze możesz uzyskać wsparcie?

Wsparcie finansowe ze środków unijnych nie jest jednak jedynym. Przedsiębiorcy, którzy chcieliby wprowadzać innowacje lub mają już na nie jakiś pomysł mogą skorzystać z szeregu bezpłatnych usług informacyjnych!

  • Pierwszą jest Innovation Coach, skierowany do wszystkich firm, które chcą tworzyć innowacje, ale nie wiedzą jak przeprowadzić taki proces. W tym przypadku nie liczy się doświadczenie, co więcej - im mniejsze, tym lepiej. W ramach współpracy z coachem innowacji, który pozna branżę oraz przedsiębiorstwo dopiero zaprojektujesz innowację. Dowiesz się też co musisz zrobić, by na przykład rozpocząć prace badawczo-rozwojowe i jak pozyskiwać dodatkowe fundusze. Finałem współpracy jest raport z analizą potencjału firmy.
  • Przedsiębiorcy, którzy mają już konkretny pomysł na innowację powinni natomiast zainteresować się usługą STEP (Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł). Na czym polega wsparcie w jego ramach? Należy wypełnić i wysłać prosty formularz, w którym przedstawimy informacje o naszym pomyśle. Jeśli po wstępnej weryfikacji będzie wpisywał się on w innowacyjne działania otrzymamy wsparcie eksperta. Efektem współpracy jest specjalny raport zawierający między innymi potencjalne źródła finansowania czy mocne i słabe strony pomysłu.
  • Ostatnią z usług informacyjnych jest Innopoint. To centrum informacji, które świadczy usługi dla przedsiębiorców, którzy chcą dowiedzieć się więcej o ofercie naborów i dotacji w ramach Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Z Innopoint możemy skorzystać kontaktując się ze specjalną infolinią pod numerem telefonu 22 262 99 95 lub korzystając z formularza ankiety dotyczącego potrzeb naszej firmy. Znajduje się on pod tym adresem. Skorzystać możemy także z pomocy wirtualnych asystentów.

Oczywiście podstawowym adresem, pod którym warto rozpocząć szukanie jakichkolwiek informacji o wsparciu finansowym na innowacje jest Portal Funduszy Europejskich. Warto też wiedzieć, że w całym kraju, w kilkudziesięciu miejscowościach znajdują się Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich. Można się z nimi kontaktować mailowo, telefonicznie, a także przyjść na konsultację. Wykwalifikowani doradcy udzielają wszelkich informacji na temat unijnego wsparcia, pomogą znaleźć nabór dostosowany do naszych potrzeb czy udzielą informacji czego będziemy potrzebować do złożenia wniosku. Nie napiszą go razem z nami, ale wyjaśnią wszystkie formalności i kroki! Listę punktów, wraz z ich danymi adresowymi i kontaktowymi można znaleźć na tej stronie.

Chcesz tworzyć innowacje w firmie? Skorzystaj z dotacji UEmateriał promocyjny

Innowacje są motorem napędowym każdego przedsiębiorstwa i nie muszą wcale oznaczać przełomowej zmiany czy wielkiego odkrycia naukowego. Jeśli prowadzimy firmę lub planujemy rozpoczęcie działalności warto skorzystać z pomocy oferowanej w ramach Funduszy Europejskich. To bezcenne wsparcie, które może przynieść dla naszego przedsiębiorstwa liczne korzyści!

Źródło: materiał promocyjny

Źródło zdjęcia głównego: materiał promocyjny

Pozostałe wiadomości

Marsz Niepodległości, organizowany przez narodowców, ruszył z ronda Dmowskiego. Uczestnicy przejdą Alejami Jerozolimskimi, przez most Poniatowskiego i dalej ulicami: Wał Miedzeszyński, Wybrzeże Szczecińskie i Siwca na błonia stadionu Narodowego. Zgromadzenie zaplanowano w godzinach 14-20. Tegoroczny przemarsz odbywa się pod hasłem "Wielkiej Polski moc to my".

Uczestnicy marszu idą z ronda Dmowskiego na błonia Narodowego

Uczestnicy marszu idą z ronda Dmowskiego na błonia Narodowego

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Dziś jesteśmy częścią wolnego świata nie tylko w znaczeniu kulturowym, ale także politycznym - mówił Andrzej Duda w czasie obchodów Narodowego Święta Niepodległości na placu Piłsudskiego w Warszawie. Prezydent powiedział również, że "porządek świata" wymaga, by Ukraina wróciła do granic sprzed napaści w 2014 roku.

Prezydent: Ukraina musi wrócić do granic sprzed napaści 

Prezydent: Ukraina musi wrócić do granic sprzed napaści 

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Stołeczni policjanci zatrzymali w poniedziałek, 11 listopada, w Warszawie 36 osób. Głównym powodem były narkotyki, ale sześć osób było poszukiwanych. Policjanci podjęli też interwencje wobec 75 osób posiadających materiały pirotechniczne.

Stołeczna policja o zatrzymaniu 36 osób i interwencjach w sprawie pirotechniki

Stołeczna policja o zatrzymaniu 36 osób i interwencjach w sprawie pirotechniki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Moskwa analizuje kwestię połączenia swoich największych firm naftowych - poinformował dziennik "The Wall Street Journal". Wzmocniłoby to kontrolę Putina nad globalnym rynkiem energii, a powstały gigant byłby drugim światowym producentem ropy, wyprzedzanym tylko przez saudyjskie Aramco.

To byłby światowy gigant. Pomysł Kremla

To byłby światowy gigant. Pomysł Kremla

Źródło:
PAP

Ministerstwo Zdrowia szykuje zmiany w zakresie medycyny pracy. W pakiecie będą dodatkowe badania - zapowiedział wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny. - Inwestycja w zdrowie pracowników ma szczególne znaczenie - komentuje Renata Górna, ekspertka Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

Rewolucja w medycynie pracy. "Każdy to będzie musiał mieć zrobione"

Rewolucja w medycynie pracy. "Każdy to będzie musiał mieć zrobione"

Źródło:
tvn24.pl

Prezydent elekt USA Donald Trump odbył rozmowę telefoniczną z Władimirem Putinem - przekazał dziennik "Washington Post". Trump miał poradzić rosyjskiemu przywódcy, by nie eskalował konfliktu w Ukrainie, a rozmowa dotyczyła "pokoju w Europie". Tymczasem rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zaprzeczył, jakoby Putin i Trump przeprowadzili rozmowę.

"Washington Post": Trump rozmawiał z Putinem. Kreml zaprzecza 

"Washington Post": Trump rozmawiał z Putinem. Kreml zaprzecza 

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, RIA Novosti

Bił w twarz, popychał, uderzał po całym ciele. Tak atakował kobiety 28-latek. Do tej pory ustalono tożsamość kilku pokrzywdzonych. Wiadomo, że było ich więcej. Policja prosi, by się zgłaszały.

Na ulicy atakował kobiety. Apelują do pokrzywdzonych, by się zgłaszały

Na ulicy atakował kobiety. Apelują do pokrzywdzonych, by się zgłaszały

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Albania przyciąga coraz większą liczbę turystów, a część z nich odwiedza ten kraj dla usług z zakresu medycyny estetycznej - wynika z informacji przekazanych przez portal telewizji N1. "Szacuje się, że sektor turystyki medycznej Albanii generuje od 200 do 250 milionów euro rocznie" - dodano.

"Europejski standard za ułamek europejskich cen". Biznes kwitnie

"Europejski standard za ułamek europejskich cen". Biznes kwitnie

Źródło:
PAP

W poniedziałek w stolicy Azerbejdżanu - Baku - rozpoczął się oficjalnie międzynarodowy szczyt klimatyczny COP29. Potrwa do 22 listopada. Polskę na szczycie będzie reprezentował prezydent Andrzej Duda.

"Jesteśmy na drodze do upadku". Rozpoczął się COP29

"Jesteśmy na drodze do upadku". Rozpoczął się COP29

Źródło:
PAP, Reuters

Kierunek, którzy przyjęła Europa, jest zły. Cła na chińskie elektryki nic nie zmienią albo zmienią w niewielkim stopniu - stwierdził w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR Wojciech Drzewiecki. Jak dodał, celem Brukseli było przeniesienie inwestycji na rynek europejski, lecz tak się nie stanie.

Europa na zakręcie. "Już wiemy, w jakim kierunku to idzie"

Europa na zakręcie. "Już wiemy, w jakim kierunku to idzie"

Źródło:
tvn24.pl

Przyszły prezydent USA Donald Trump ogłosił w mediach społecznościowych, że były szef agencji imigracji Tom Homan w nowej administracji będzie odpowiedzialny za bezpieczeństwo granic. Jak napisał Trump, zostanie on "carem granicy". Homan ma zajmować się "deportacją nielegalnych cudzoziemców do ich krajów pochodzenia".

Donald Trump ogłosił "cara granicy"

Donald Trump ogłosił "cara granicy"

Źródło:
PAP, CBS, Reuters, Time, CNN, New York Times

Zmiana dotychczasowej polityki administracji amerykańskiej, nawet, jeżeli opcją jest jakiś rozejm, utrata części terytoriów, ale połączona z zabezpieczeniem niepodległości i zdolności do obrony Ukrainy, jest w naszym interesie - stwierdził w TVN24 Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości. Jak ocenił, to "jest realny, stosunkowo jeszcze dobry" scenariusz dla Polski, choć optymalnym scenariuszem byłaby "pełna wygrana Ukrainy".

Horała: to realny, stosunkowo jeszcze dobry scenariusz ukraiński dla Polski

Horała: to realny, stosunkowo jeszcze dobry scenariusz ukraiński dla Polski

Źródło:
TVN24, PAP

Prognoza pogody na zimę. IMGW przygotował eksperymentalną prognozę pogody na grudzień 2024 oraz styczeń, luty i marzec 2025. Co może czekać nas w kolejnych miesiącach pod kątem prognozowanych opadów i temperatury? Jak w przewidywaniach meteorologów rysuje się początek wiosny? Sprawdź.

Pogoda na zimę 2024/2025 i początek wiosny. Eksperymentalna prognoza IMGW

Pogoda na zimę 2024/2025 i początek wiosny. Eksperymentalna prognoza IMGW

Źródło:
IMGW

Policjanci z Brodnicy (województwo kujawsko-pomorskie) zatrzymali mężczyznę i kobietę podejrzanych o kradzież ponad miliona złotych. Oboje usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi im do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Mieli ukraść ponad milion złotych. Dwudziestolatkowie z zarzutami

Mieli ukraść ponad milion złotych. Dwudziestolatkowie z zarzutami

Źródło:
tvn24.pl

Zmarł 60-letni kierowca autokaru, który z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i spadł z wiaduktu. Do wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę na autostradzie A4 pod Zgorzelcem. W autokarze nie było pasażerów.

Autokar spadł z wiaduktu, kierowca nie żyje

Autokar spadł z wiaduktu, kierowca nie żyje

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl
Zaginiony "hymn Polski" odnaleziony w Berlinie

Zaginiony "hymn Polski" odnaleziony w Berlinie

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Sojusz polsko-amerykański jest bardzo trwały, czego dowodem jest otwierana w środę baza antyrakietowa w Redzikowie - oznajmił w poniedziałek wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapowiedział, że odbędą się rozmowy z sekretarzem generalnym NATO Markiem Rutte i partnerami z USA o rozszerzeniu działania tarczy.

Jest termin otwarcia bazy antyrakietowej. Szef MON: trzeba rozszerzyć zakres działania tarczy

Jest termin otwarcia bazy antyrakietowej. Szef MON: trzeba rozszerzyć zakres działania tarczy

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Ukraińskie siły powietrzne poinformowały o starcie rosyjskich samolotów wojskowych. W Kijowie w poniedziałek rano słychać było wybuchy, a w części miasta nie było prądu.

Alarm w Ukrainie. Rosyjskie samoloty w powietrzu

Alarm w Ukrainie. Rosyjskie samoloty w powietrzu

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell, przebywający w Kijowie, poinformował w poniedziałek rano, że "zaczął dzień w schronie". W ukraińskiej stolicy ogłoszono alarm po ostrzeżeniu sił powietrznych o starcie rosyjskich samolotów wojskowych.

Alarm w Kijowie, szef unijnej dyplomacji "zaczął dzień w schronie"

Alarm w Kijowie, szef unijnej dyplomacji "zaczął dzień w schronie"

Źródło:
tvn24.pl, NV, PAP

Strażacy walczą z pożarami szalejącymi na pograniczu amerykańskich stanów New Jersey i Nowy Jork. Do walki z żywiołem zaangażowano kilkuset strażaków. Podczas akcji gaśniczej zginął jeden z nich. Trudną sytuację pogarsza największa susza od dekad.

Pożar szaleje od kilku dni. Zginął 18-letni strażak

Pożar szaleje od kilku dni. Zginął 18-letni strażak

Źródło:
Reuters, CBS News, PAP, ABC News

Mieszkańcy Poznania celebrują dziś nie tylko Święto Niepodległości, ale też imieniny ulicy Święty Marcin. O przysmaku związanym z dniem patrona jednej z głównych poznańskich ulic - rogalu świętomarcińskim - przypomniało z tej okazji brytyjskie BBC, nazywając go "legendarnym" i "niesamowitym".

"Gwiazda", "legendarny", "niesamowity". BBC o polskim przysmaku na 11 listopada

"Gwiazda", "legendarny", "niesamowity". BBC o polskim przysmaku na 11 listopada

Źródło:
BBC, PAP, tvn24.pl

Izraelska Rada Bezpieczeństwa Narodowego wystosowała apel do obywateli dotyczący unikania udziału w zagranicznych masowych wydarzeniach sportowych i kulturalnych. Podczas meczu piłkarskiego między Francją a Izraelem, który został zaplanowany na najbliższy czwartek, znacznie wzmożono siły bezpieczeństwa. Zmobilizowanych zostanie cztery tysiące policjantów i żandarmów.

Izraelskie władze ostrzegają obywateli. Możliwe ataki w Europie

Izraelskie władze ostrzegają obywateli. Możliwe ataki w Europie

Źródło:
PAP

Do silnego trzęsienia ziemi doszło w niedzielę w spustoszonej w ostatnich tygodniach przez potężny huragan wschodniej części Kuby. Sprzątanie i przywracanie energii elektrycznej trwa też na zachodzie wyspy, którą kilka dni temu nawiedził inny cyklon tropikalny. W dwóch prowincjach odbyły się antyrządowe protesty zdesperowanych brakiem prądu, wody i żywności ludzi.

Kolejny huragan i blackout, teraz trzęsienie ziemi. "Jesteśmy w krytycznej sytuacji"

Kolejny huragan i blackout, teraz trzęsienie ziemi. "Jesteśmy w krytycznej sytuacji"

Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl, PAP

W Poznaniu doszło do pożaru naczepy samochodu ciężarowego, przewożonego przez pociąg towarowy. Maszynista zatrzymał pociąg ze względów bezpieczeństwa, co doprowadziło również do zatrzymania znajdującego się niedaleko składu osobowego, którym jechali kibice Legii Warszawa. W pewnym momencie ogień przeszedł także na wagon pociągu osobowego, ale nikt z podróżujących nim pasażerów nie ucierpiał. Według policji powodem pożaru były rzucone race. Wylegitymowano 834 osoby.

Pożar w dwóch pociągach, kibice ewakuowani. Policja: zostały rzucone race

Pożar w dwóch pociągach, kibice ewakuowani. Policja: zostały rzucone race

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt24

Sąd ustalił, że dzień wcześniej piła. Rano wsiadła za kierownicę, jechała na rozmowę o pracę. Nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście. 47-latek zginął na miejscu, miał dwójkę dzieci. Prowadząca bmw 27-latka była jeszcze pijana. Zapadł wyrok w jej sprawie, dobrowolnie poddała się karze.

Wieczorem wypiła trzy piwa i dwa drinki. Rano pijana jechała na rozmowę o pracę, śmiertelnie potrąciła motocyklistę

Wieczorem wypiła trzy piwa i dwa drinki. Rano pijana jechała na rozmowę o pracę, śmiertelnie potrąciła motocyklistę

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Jedni ślą nam czołgi, drudzy zrobią wszystko, by wygrała Rosja. Tak Półwysep zbliża się do Polski

Jedni ślą nam czołgi, drudzy zrobią wszystko, by wygrała Rosja. Tak Półwysep zbliża się do Polski

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Grupa mieszkańców uratowała kozę, która utknęła na zboczu klifu na wyspie Oʻahu na Hawajach. Młode zwierzę spędziło tam cztery dni - poinformowały lokalne media.

Przez cztery dni była uwięziona nad przepaścią. Bohaterska akcja mieszkańców

Przez cztery dni była uwięziona nad przepaścią. Bohaterska akcja mieszkańców

Źródło:
Reuters, Hawaii News Now

Poważne ochłodzenie przyjdzie do Polski jeszcze w listopadzie. Sprawdź, co czeka nas w nadchodzących tygodniach w pogodzie w 16-dniowej, długoterminowej prognozie temperatury, przygotowanej przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: czeka nas pierwsze spotkanie z zimą

Pogoda na 16 dni: czeka nas pierwsze spotkanie z zimą

Źródło:
tvnmeteo.pl

Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego wraca po latach przerwy. W kategorii wideo nominacje otrzymało dwoje dziennikarzy "Superwizjera" TVN - Ewa Galica za materiał "Krąg Putina. Tajemnice rosyjskich majątków w Europie" i Bertold Kittel za reportaż "Król amfetaminy. 'Breaking Bad' po polsku". Nominowany został też Kacper Sulowski z "Czarno na białym" za dwuczęściowy materiał "Szkoła Ziobry". Celem konkursu jest wyróżnienie najbardziej rzetelnych, obiektywnych i poprawnych warsztatowo publikacji, spełniających najwyższe standardy wyznaczone przez ikonę polskiego reportażu.

Trzy nominacje do prestiżowej nagrody dla dziennikarzy "Superwizjera" TVN i "Czarno na białym"

Trzy nominacje do prestiżowej nagrody dla dziennikarzy "Superwizjera" TVN i "Czarno na białym"

Źródło:
PAP, tvn24.pl