Brytyjczycy planują konfiskatę nieruchomości oligarchów związanych z Putinem

Autor:
kris/ams
Źródło:
Reuters, PAP
Rosja odczuwa sankcje. Relacja Andrzeja Zauchy (materiał z 2.03.2022)
Rosja odczuwa sankcje. Relacja Andrzeja Zauchy (materiał z 2.03.2022)TVN24
wideo 2/3
TVN24Rosja odczuwa sankcje. Relacja Andrzeja Zauchy

Brytyjski minister rządu Michael Gove opracowuje plany przejęcia nieruchomości należących do rosyjskich oligarchów - podaje Reuters, powołując się na "Financial Times". Chodzi o majątki miliarderów, którzy mają powiązania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Plany konfiskaty nieruchomości bez odszkodowania mają być wycelowane w dziewięciu oligarchów, na których sankcje nałożyła Wielka Brytania - chodzi między innymi o Kiryła Szamałowa, najmłodszego rosyjskiego miliardera i byłego zięcia Putina - wyjaśnia Reuters.

Plany konfiskaty brytyjskich nieruchomości oligarchów

Rząd zaproponował, by zamrozić tym osobom majątki znajdujące się w Wielkiej Brytanii, a także zakazać wjazdu do kraju - dodaje agencja.

Jednak propozycje prawdopodobnie będą wymagały odpowiedniego ustawodawstwa, a prawnicy rządowi obawiają się, że propozycje będą kontestowane w sądzie - podaje za "Financial Times" Reuters. Dodaje, że rząd nie podjął ostatecznej decyzji co do dalszego postępowania.

Czytaj także: Mordaszow objęty sankcjami. Zamrożono udziały w gigancie podróżniczym >>>

Departament brytyjskiego rządu odpowiedzialny za sprawy związane z nieruchomościami nie odpowiedział na prośbę Agencji Reutera o komentarz.

Brytyjska minister spraw zagranicznych Liz Truss powiedziała, że ​​sporządzono listę rosyjskich oligarchów i dodała, że ​​rząd będzie nakładał na nich kolejne sankcje co kilka tygodni - podaje Reuters.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu burmistrz Londynu Sadiq Khan wzywał brytyjski rząd do przejęcia nieruchomości w Londynie należących do oligarchów związanych z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Czytaj także: Kanada i Japonia nakładają kolejne sankcje na Rosję >>>

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ams

Źródło: Reuters, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości