Potężny przewoźnik strajkuje. Polacy też to odczują

Ze świata

wiki (CC BY SA 3.0) | Wo st 01Piloci Lufthansy wznowili strajk

Piloci flagowego niemieckiego przewoźnika powietrznego Lufthansa wznowili we wtorek strajk, co spowodowało odwołanie 816 lotów krótkodystansowych, z których zamierzało skorzystać 82 tys. pasażerów - poinformował rzecznik Lufthansy.

Strajk będzie kontynuowany w środę, obejmując również połączenia dalekodystansowe. Lufthansa przewiduje odwołanie 890 środowych lotów, co oznacza pozostanie na ziemi 98 tys. podróżnych.

Organizatorem strajku jest związek zawodowy pilotów VC (Vereinigung Cockpit - Stowarzyszenie Cockpit), prowadzący od lat spór płacowy z Lufthansą. Zapowiedział on możliwość przedłużenia obecnego protestu na kolejne dni.

Jest to już 15. z kolei strajk pilotów Lufthansy od kwietnia 2014 roku. Poprzedni trwał od ubiegłej środy do soboty, zmuszając przedsiębiorstwo do anulowania łącznie 2755 rejsów i zatrzymując w ten sposób na ziemi około 345 tys. pasażerów.

VC domaga się dla 5400 pilotów Lufthansy podwyżki płac o łącznie 22 proc., co według niego powinno być dokonywane stopniowo przez okres pięciu lat do kwietnia 2017 roku.

Autor: gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: wiki (CC BY SA 3.0) | Wo st 01