Grecja namawia młodych do szczepień. 150 euro i darmowy internet

Autor:
mb
Źródło:
Reuters

Karta przedpłacona o wartości 150 euro, czyli równowartości 675 złotych i darmowy dostęp do internetu przez miesiąc - to premie jakie mają otrzymać młodzi ludzie w Grecji w zamian za zaszczepienie się przeciw COVID-19. W ten sposób tamtejsze władze chcą zwiększyć wskaźnik wyszczepienia na początku sezonu wakacyjnego.

Grecja łagodzi restrykcje w miarę spadku liczby zakażeń, ale rosną obawy o rozprzestrzenianie się bardziej zakaźnego wariantu Delta. Dlatego tamtejsze władze szukają sposobu do zachęcenia obywateli do szczepienia się przeciwko COVID-19.

Według rządowych danych, obecnie w pełni zaszczepionych jest około jedna trzecia z 11 milionów obywateli. Najnowsze rozwiązanie ma być skierowane do osób w wieku 18-25 lat.

- Wraz z pierwszym zastrzykiem szczepionki otrzymają kartę przedpłaconą o wartości 150 euro – powiedział premier Kyriakos Mitsotakis na posiedzeniu rządu. - To spłata długu wobec młodzieży, prezent z wdzięczności – dodał.

Do premii finansowej będzie uprawnionych około 940 tysięcy Greków w wieku 18-25 lat, którzy zaszczepią się do końca roku. Będą oni mogli wydać środki na wakacje i wydarzenia kulturalne od 15 lipca.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Koronawirus w Grecji

Od początku pandemii w Grecji infekcję SARS-CoV-2 potwierdzono u 421 266 osób, z których 12 682 zmarły.

W ubiegłym tygodniu Grecja zniosła obowiązkowe noszenie maseczek na zewnątrz. Ponadto od poniedziałku w pełni zaszczepieni Grecy mogą też iść do pracy lub na siłownię bez konieczności poddawania się testom.

WAKACJE ZA GRANICĄ. ZASADY WJAZDU I OBOSTRZENIA >>>

Autor:mb

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości