TVN24 Biznes | Ze świata

Bill Gates senior nie żyje. Ojciec założyciela Microsoftu miał 94 lata

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mp/dap
Źródło:
CNN
Bill Gates reklamuje projekt "Dollar Street"tvn24
wideo 2/3
tvn24Bill Gates reklamuje projekt "Dollar Street"

William Henry Gates II, ojciec założyciela Microsoftu, zmarł w wieku 94 lat. Bill Gates senior zasiadał w zarządzie fundacji miliardera. Przez lata prowadził własną kancelarię prawną.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

''Mieliśmy wiele czasu, aby docenić to, jakie mieliśmy szczęście, posiadając takiego wspaniałego mężczyznę w naszym życiu'' - napisał Bill Gates na swoim oficjalnym blogu.

Gates senior służył w amerykańskiej armii. Z wykształcenia był prawnikiem. Przez lata prowadził własną kancelarię w Seattle.

William Henry Gates senior zmarł w wieku 94 latVisual China Group/Getty Images

"Był tym, kim staram się być"

Bill Gates zaznaczył, że jego ojciec odegrał kluczową rolę w zakładaniu Bill & Melinda Gates Foundation, która stała się głównym obszarem działalności miliardera po odejściu z zarządu Microsoftu. "Nasza fundacja nie byłaby tym, czym jest dzisiaj, bez mojego taty" - podkreślił Gates.

W oświadczeniu nie podał przyczyny śmierci Gatesa seniora, ale podkreślił, że ​​stan zdrowia jego ojca stale się pogarszał.

"Ludzie pytali mojego tatę, czy to on był prawdziwym Billem Gatesem. Prawda jest taka, że ​​był tym, kim staram się być" - napisał miliarder.

Autor:mp/dap

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Visual China Group/Getty Images