TVN24 Biznes | Ze świata

Sukienka Amy Winehouse sprzedana za ponad 240 tysięcy dolarów

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mp
Źródło:
PAP

Krótka sukienka, w której brytyjska piosenkarka Amy Winehouse wystąpiła podczas swego ostatniego dużego koncertu, została sprzedana za aż 243 tysiące dolarów - poinformował dom aukcyjny Julien's Auction. Pod młotek poszło w sumie ponad 800 rzeczy należących do Winehouse, wiele z nich sprzedano za sumy znacznie wyższe niż oczekiwano.

Dom aukcyjny spodziewał się, że sukienka, którą uszyła Brytyjce jej wieloletnia projektantka i stylistka Naomi Parry, zostanie sprzedana za maksymalnie 20 tysięcy dolarów. Nie podano, kto jest jej nabywcą.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Amy Winehouse. Aukcja z rzeczami artystki

Amy Winehouse miała ją na sobie podczas koncertu w Belgradzie w czerwcu 2011 roku, gdy już wyraźnie cierpiała z powodu uzależnienia od alkoholu i narkotyków. 27-letnia piosenkarka, która m.in. potykała się co chwilę na scenie i nie pamiętała tekstów utworów, została wygwizdana przez widownię. Wkrótce potem odwołała dwa najbliższe występy, a potem całą trasę koncertową. 23 lipca 2011 roku znaleziono ją martwą w jej mieszkaniu w Londynie.

Na aukcji w Beverly Hills pod młotek poszło w sumie ponad 800 rzeczy należących do Winehouse, wiele z nich sprzedano za sumy znacznie wyższe niż oczekiwano, m.in. skórzaną torebkę w kształcie serca, którą wyceniono na 20 tys. dolarów, a która znalazła nabywcę za blisko 205 tys. dolarów.

Aukcję pomogli zorganizować rodzice Amy Winehouse, Mitch i Janis. Część pieniędzy ma trafić do fundacji jej imienia, której celem jest ochrona młodzieży przed alkoholizmem i narkomanią.

Amy WinehouseFeatureflash Photo Agency / Shutterstock

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Featureflash Photo Agency / Shutterstock

Pozostałe wiadomości