TVN24 Biznes | Z kraju

Zakaz lotów a powroty do Polski. Lista rejsów czarterowych

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Jak podejmowane są decyzje o zakazie lotów? Tłumaczy Marcin HorałaTVN24
wideo 2/4
TVN24Jak podejmowane są decyzje o zakazie lotów? Tłumaczy Marcin Horała

Polskie Linie Lotnicze LOT organizują loty czarterowe dla osób planujących powrót do Polski z Francji oraz Stanów Zjednoczonych. Ma to związek z przedłużeniem zakazów w ruchu lotniczym.

W środę weszło w życie nowe rozporządzenie w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Na liście objętej zakazem znalazło się łącznie 30 miejsc, w tym m.in. Francja i Stany Zjednoczone.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Loty z Francji do Polski

PLL LOT poinformowały o organizacji lotów czarterowych z powyższych krajów.

Na trasie Paryż – Warszawa:

- 17, 18 września: LO336 19:45-22.00,

- 19 września: LO332 10:55-13:15.

Rejsy na trasie Nicea – Warszawa:

- 18 września: LO342 10:40-13:05,

- 20 września: LO344 19:35-22:00.

Jak otrzymać bilet?

Bilety na powyższe połączenia nie są dostępne w sprzedaży przez systemy rezerwacyjne oraz stronę narodowego przewoźnika. 

Spółka wyjaśniła w komunikacie, że pasażerowie posiadający bilety na rejsy PLL LOT zaplanowane po 16 września br., które zostały odwołane z przyczyn administracyjnych, otrzymają propozycję bezpłatnej zmiany terminu lotu powrotnego na jeden z wymienionych wyżej rejsów specjalnych.

"Z pasażerami skontaktują się konsultanci Contact Center LOT, którzy przedstawią dostępne opcje oraz dokonają zmian w rezerwacji" - zapewniono. Do kontaktu zostanie wykorzystany numer telefonu podany podczas zakupu biletu.

Połączenia będą także dostępnie odpłatnie dla osób, które chcą z nich skorzystać. Osoby zainteresowane zakupem biletów na połączenia PLL LOT z Francji do Polski są proszone o przesłanie zgłoszenia na adres rescue.flights@lot.pl. W wiadomości należy podać następujące informacje: imię i nazwisko (każdego zgłaszanego pasażera, w tym również dzieci), obywatelstwo zgodnie z dokumentem podróży, dane kontaktowe – telefon i adres mailowy, preferowaną trasę podróży (Paryż-Warszawa lub Nicea-Warszawa) i termin podróży. W tytule wiadomości należy umieścić hasło: Francja.

Przewoźnik podał, że cena biletu dla osoby dorosłej będzie wynosiła około 600 złotych. "Sprzedaż biletów na loty odbywa się za pośrednictwem Contact Center LOT. Konsultanci skontaktują się telefonicznie lub mailowo z każdą osobą, która dokona poprawnego zgłoszenia" - wskazano w komunikacie.

Loty z USA do Polski

LOT do 28 września zaplanował także rejsy czarterowe z USA do Polski:

- z Nowego Jorku do Warszawy (LO027) w dniach 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27 i 28 września;

- z Chicago do Warszawy (LO004) w dniach 18, 22, 23 i 26 września;

- z Chicago do Krakowa (LO010) w dniach 21 i 28 września.

W przypadku anulowania rejsu ze Stanów Zjednoczonych do Polski pasażerom PLL LOT przysługuje bezpłatna wymiana biletu na jeden z czarterowych rejsów specjalnych organizowanych do 28 września lub jeden z rejsów rozkładowych, zaplanowanych na tej samej trasie od 29 września. Warunkiem zamiany jest zachowanie tej samej trasy podróży.

W przypadku wybrania rejsu do 28 września należy zarejestrować zgłoszenie za pośrednictwem formularza na stronie narodowego przewoźnika. Jak wskazano, w polu "Treść wiadomości" należy podać: imię i nazwisko; obywatelstwo zgodnie z paszportem oraz preferowany termin podróży.

"Zamiana biletów na te loty odbywa się za pośrednictwem Contact Center LOT i zostanie potwierdzona drogą mailową" - dodano. Zamiany biletu na rejsy ze Stanów Zjednoczonych do Polski organizowane po 28 września, można zaś dokonać za formularza zmiany biletu dostępnego na stronie przewoźnika.

Ponadto, podobnie jak w przypadku rejsów z Francji, osoby posiadające prawo do wjazdu do Polski i zainteresowane zakupem biletów na powyższe połączenia są proszone o przesłanie zgłoszenia na adres rescue.flights@lot.pl. W wiadomości należy podać następujące informacje: imię i nazwisko, obywatelstwo zgodnie z paszportem, dane kontaktowe – telefon i adres mailowy oraz preferowaną trasę podróży (Nowy Jork-Warszawa, Chicago-Warszawa lub Chicago-Kraków) i termin podróży.

"Konsultanci skontaktują się telefonicznie z każdą osobą, która dokona poprawnego zgłoszenia drogą mailową" - dodano.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości