TVN24 Biznes | Z kraju

Produkt kuchenny wycofany z obrotu. "Zagrożenie dla zdrowia konsumenta"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris
Źródło:
PAP
Łopatka kuchenna wycofana z obrotu
GISŁopatka kuchenna wycofana z obrotu

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu nylonowych łopatek kuchennych z powodu migracji do żywności szkodliwych substancji. Chodzi o łopatki dystrybuowane przez firmę Action.

Ostrzeżenie GIS

Główny Inspektorat Sanitarny podał, że został poinformowany przez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o stwierdzeniu migracji do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych z nylonowych łopatek kuchennych.

Pierwszorzędowe aminy aromatyczne to substancje szkodliwe dla zdrowia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Szczegóły dotyczące produktu

Produkt: Łopatka kuchenna nylonowa SPATULA Redstone (33 cm). Numer partii: 364105. Kod artykułu: 2575584. Kod kreskowy: 8719987077975. Dystrybutor: Action Service & Distributie B.V. Perenmarkt 15 Zwaagdijk Oost 1681 PG Netherlands.

Produkt został wycofany ze wszystkich sklepów sieci Action Poland Sp. z o.o. 27 sierpnia 2021 r.

GIS - wycofanie łopatki kuchennej

Szczegółowe informacje o wycofywanym produkcie wraz ze zdjęciami dostępne są na stronie internetowej firmy Action Poland Sp. z o.o.

Można tam przeczytać, że produkt, który sprzedawany był od 29.03.2021 r. do 27.08.2021 r., nie spełnia wszystkich wymogów bezpieczeństwa.

"Przekroczenie limitu migracji pierwszorzędowych amin aromatycznych. Stosowanie tego artykułu może potencjalnie prowadzić do obecności substancji w żywności, które w dłuższej perspektywie może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumenta. Nie zaleca się dalszego korzystania z produktu. Prosimy o zwrócenie go do sklepu Action. Tam otrzymają Państwo pełen zwrot ceny zakupu bez konieczności okazywania paragonu" - podano. "W imieniu Koopman International / AM/63 serdecznie przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za współpracę" - dodano.

Plakaty z informacją o wycofanym produkcie zostały wydrukowane i rozwieszone we wszystkich sklepach sieci Action.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie.

GIS zaleca nieużywanie produktu wskazanego w komunikacie do kontaktu z żywnością.

Autor:kris

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości