"Polsce zależy na pogłębieniu wzajemnych relacji". Morawiecki spotkał się z brytyjskim ministrem

Z kraju

Morawiecki o wizycie w Stanach Zjednoczonychtvn24
wideo 2/4

Wicepremier Mateusz Morawiecki spotkał się z kanclerzem Skarbu Zjednoczonego Królestwa Philipem Hammondem. Podkreślili, że zależy im na pragmatycznym podejściu do Brexitu oraz na utrzymaniu dobrych stosunków współpracy między Wielką Brytanią a Unią Europejską - podał resort finansów w komunikacie.

Tematem rozmów polsko-brytyjskich była współpraca gospodarcza w obszarze handlu, polityki przemysłowej i inwestycji. Omówiono kwestie podatkowe, w szczególności działania mające na celu przeciwdziałanie unikania opodatkowania.

Współpraca i inwestycje

Spotkanie dotyczyło m.in. ustaleń do jakich doszło podczas pierwszych polsko-Brytyjskich Konsultacji Rządowych w listopadzie 2016 roku.

"Poruszono kwestie współpracy gospodarczej, szczególnie w obszarze handlu, polityki przemysłowej i inwestycji. Wicepremier Morawiecki zapewnił, że Polsce zależy na pogłębieniu wzajemnych relacji. Dodał również, że Polska dysponuje bardzo rozwojowymi sektorami, takimi jak motoryzacyjny czy sektor IT" - poinformował resort finansów w komunikacie.

Autor: MS / Źródło: mf.gov.pl

Źródło zdjęcia głównego: Ministerstwo Finansów/twitter

Tagi:
Raporty: