Przegląd prasy: Sztuczna inteligencja z Chin w Polsce

Z kraju

Chip ze sztuczną inteligencją w ludzkim mózgu (arch. 2017)tvn24bis
wideo 2/3

Koncern TCL, który współpracuje m.in. z Blackberry, Alcatelem czy Thomsonem, uruchomi w Warszawie centrum badawcze - czytamy w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej". Będzie to największy ośrodek poza Chinami.

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", ponad 100 naukowców będzie realizować w nim projekty związane m.in. z poznawaniem i rozumieniem mowy ciała czy analizą obrazu.

Technologiczna rewolucja

- Chodzi o nowe funkcjonalności ułatwiające interakcje człowieka z urządzeniami, które będzie można "zaszczepić" w sprzętach domowych - wyjaśnił Bartosz Biskupski, szef TCL Research Europe. Według niego projekty, które będą powstawać w laboratorium, nakręcą technologiczną rewolucję. - Postawiliśmy na Polskę, bo potrzebujemy ludzi z umiejętnościami matematycznymi i algorytmicznymi. A nasi naukowcy prezentują najwyższy poziom - dodał Biskupski. Firm, które - tak jak TLC - wybrały Polskę, by uruchomić swoje laboratoria, jest coraz więcej - podaje "Rz". Jak wskazała Kaja Prystupa-Rządca, ekspert zarządzania Akademii L. Koźmińskiego, magnesem są doskonałe kadry oraz system zachęt i ulg dla inwestycji badawczo-rozwojowych.

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock